Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136

Bubite pe picioruse la bebe

Dragi mamici saptamana trecuta,joi am nascut pe ce-al de-al doilea copil, un baietel sanatos de 3800 gr.. pe care il alaptez exclusiv, doar cat am stat in maternitate am mai dat si completare pt ca a venit tarziu lapticul fata de la primul bebe.Problema mea este ca bebe are pe picioruse niste bubite care apar doar cand il schimb si sta cu picioarele goale, apoi dispar dupa ce il imbrac.Bubitele sunt rosii si cu cap alb.Din maternitate, dr.neonatolog mi-a zis ca e din cauza ca a stat in putin lichid in burtica mea,de altfel si la nastere era vanat tot de m-am speriat cand l-am vazut.Mi-a zis sa il dau cu fucidin crema, dar vad ca problema persista.Cand ii dau pantalonasii jos nu are nimic apoi cat il schimb ii apar aceste bubite.Ati intampinat asa ceva?

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    In primul rand, sa fiti sanatosi , si sa-i dea Dumnezeu baietelului mult noroc:)In ce priveste lapticul care a venit mai tarziu, si eu am patit la fel, dar nu are relevanta ...conteaza sa iti doresti sa alaptezi si vei reusi:)

Referitor la bubite, nu cred ca e ceva ingrijorator.Incearca sa-i dai pe zonele respective cu apa termala, la noi functioneaza cand apare o iritatie a pielii. Daca totusi bubitele se extind si isi schimba dimensiunile, forma, culoarea, poate ar fi bine sa mergi la un medic.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si noi am folosit apa termala,atat pentru copii cat si pentru mine a fost bun

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari