Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136

Bubite mici si rosii la gurita

Mamici am observat ca la fetita mea dupa ce ii dau suculet de mere ii ies in jurul gurii niste bubite mici si rosii care pana seara trec partial.nu stiu de ce pt ca eu ii dau suc de mere de la 3 luni jumatate si tocmai acum a inceput sa faca.ea are 4 luni jumate.oare de ce?ati mai patit asa ceva?

Floricica Nou Venita michaelap's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2012
    Postari in forum
    195
    Poate si saliveaza mai mult? E posibil ca din cauza salivei in contact cu sucul de mere sa se faca acea iritatie. Eu am mai vazut copii care se iritau asa in jurul guritei de la suzeta, in perioada de eruptie dentara...

Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    ce e drept ca ea tine suzeta si mai ales noaptea nu se desparte de ea

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    si a mea inca pateste daca mananca fructe acide. de fapt, daca intra sucul de fructe in contact cu pielea patesc si eu... probabil o iritatie/ alergie, dar nimic de care sa imi fac probleme. banuiesc ca si la voi e la fel, dat fiind faptul ca pielea bebelusilor e atat de sensibila...

Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    asa este..am observat ca atunci cand ii dau sucuri acide(portocala sau zeama de lamaie) ii apar bubite mai multe.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari