Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andrea_naty's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2013
    Postari in forum
    21

Bebelusul meu plange noaptea

bebelusul meu are 3luni si de cateva zile plange noaptea in somn (tipa),are si somnul agitat.mentionez ca mananca foarte bine si la program.va rog ,astept un raspuns ce trbuie sa fac.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Andrei si-a stricat somnul de fiecare data, dupa vaccinuri. Si acum, la 1 an jumatate, se tot trezeste noaptea de nu stiu cate ori si cere apa. Totul a inceput odata cu vaccinul de la 2 luni si invariabil, dupa fiecare vaccin, facea un scandal monstru noaptea, cam 2, 3 saptamani. Cand isi revenea, numai bine, venea urmatorul la rand.. Si acum nu reusim sa il mai facem sa doarma o noapte intreaga fara sa se trezeasca deloc.. Inainte de primul vaccin, dormea neintors toata noaptea. Asa ca..Nu prea ai ce sa ii faci daca din cauza asta se agita si face scandal.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    rabdare mamicilor.e normal.faptul ca cere apa incontinuu stiu ca nu e f bine.vezi poate imbraci copilul prea gros si de cald cere apita.mami andreea vezi sa nu ii iasa vreun dintisor sau sa nu il doara burtica.da-i intr-o seara ceva de colici sa vezi daca doarme mai bine.si poate fii si alta problema,poate totusi nu se satura,ii dai piept?

Membru inregistrat la
    20.02.2013
    Postari in forum
    21
    multumesc pentru sfaturi,nu mananca piept ii dau nan1 si mananca normal nu plange din cauza ca e fomica.Sper ca o sa-i treaca in curand inca odata va multumesc

sadia
    Guest
    Nu am inteles nimic.....A fc vaccinul....? Sau tu banuiesti ceva?
    E oarecum normal sa planga dar totusi....are colici?
    Se satura cu ce ii dai? Cat ii dai acum la 3 luni?
    C e temperatura ai in acasa?

Eu nu inteleg mamicile care deschid topice disperate dar nu da nici un minim de detaliu,dupa aia aplauda 2 raspunsuri si sunt multumite,doresc o zi buna

Membru inregistrat la
    20.02.2013
    Postari in forum
    21
    baietelul are 3luni vaccinul la facut la 2luni,de colici inca îi mai dau.Mananca cate 180g din 4 îi 4 ore are 6,400g nu cred ca asta e problema iar temp in casa e de 22-23grade de aceea nu stiu ce ar putea avea.treaba asta se intamlpa de 5-6 zile se trezeste din sonm si plange dar e cu ochisori inchisi.

sadia
    Guest
    Daca doar de 5-6 zile e asa nu poate fii de la vaccin,sigur sunt colici....ce ii dai pt colici.....?Se mai strange,cu piciorusele la piept...?

Floricica Nou Venita shtrumphy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2012
    Postari in forum
    19
    Buna,
    Am cautat la un moment dat pe net, daca bebeii viseaza. Se pare ca da, viseaza. Poate chiar au si mici cosmaruri, cine stie, ideea este ca este studiat si se intampla, cautati pe google, articolele le gasit in engleaza.
    Si la noi facea asa intr-o perioada, daca stii ca de obicei nu facea asta ( si pp ca doarme aproape toata noaptea) poti sa incerci sa-i dai suzeta. O sa treaca perioada.

Sunt copii si copii, noi de ex acum avem 9 luni si cateva nopti pe saptamna se trezeste si plange/ sau ma cheama, noi am ajuns la o gura de apa si se culca la loc.

Legat de apa, eu am citit in Mama si copilul ca undeva dupa 7 luni, trebuie sa-i dai apa, daca bebe cere, cat vrea el. ( asta pt cei care nu mai papa de la san).

Deci stati linistite, daca chiar aveti nevoie de mai multe info vorbiti si cu medicul pediatru. ( dar sa stiti ca nu toti sunt informati, deci este posibil sa nu gasesti toate raspunsurile la ei).

Eu nu pot sa zic decat ca multumesc sotilor Capraru pentru cartea lor "Mama si copilul" si internetului ( cu conditia sa stii sa selectezi ce te intereseaza si sa nu asociezi orice pb intalnita acolo cu pb tale ca altfel ne-am urca pe pereti)
    Modificata de shtrumphy; 07.03.2013 la 16:57:48.

Floricica Nou Venita Anyared's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2012
    Postari in forum
    39
    Si fetita mea era foarte agitata noaptea si dupa 2-3 luni m-am chinuit sa o invat cu suzeta si in timp a functionat. Bineinteles ca dup-aia m-am chinuit s ao dezvat de ea, dar macar am avut liniste timp de 1 an de zile.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari