Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita crisss_funny's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2013
    Postari in forum
    1

Bebelusul meu de 5 saptamani ii curg ochisorii

bebelusul meu de 5 saptamani ii curg ochisorii osecretie galbuie am folosit nettacin picaturi 7zile si tot ii curge dimineata iigasesc cu ei lipiti.va rog un sfat sa mergem la un orelist sau e prea devreme sa ii poata face ceva

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Teoretic si medicul pediatru iti poate spune ce sa faci in acest caz.
    Poti aplica spalaturi cu ser fiziologic cat poti de des, sters cu comprese sterile. Optional poti picura Tobradex, mie asta mi-a dat farmacista intr-o situatie similara. Nu contine antibiotic.

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Si eu ma confrunt cu problema aceasta. De cand am nascut-o pe Natalia ii curge ochisorul stang . Fie cald, fie frig , fie soare sau o simpla adiere de vand, ii curg lacrimile siroaie. Am incercat variante prescrise de medic insa ma bucuram degeaba pentru ca isi faceau efectul pe durata tratamentului apoi dupa cateva zile de la terminare incepea"jalea" din nou. Acum am luat de la medicul de familie trimitere catre oftalmologie insa si eu sunt in cautare de medic oftalmolog cu competenta in oftalmologie pediatrica.
    Cat despre problema bebelusului de 5 saptamani, este foarte indicat sa ajungi cu el la un medic oftalmolog, nu orelist ca nu de orelist e nevoie in acest caz. Noua ni s-a recomandat nettacin dar nu am gasit acele monodoze la momentul respectiv si am folosit netildex, apoi fucitalmic, apoi tobradex...Nimic insa nu a functionat eficient. Posibil sa aiba si canalul lacrimal infundat si atunci este necesar un masaj pe care il exemplifica medicul , asadar tot la medic trebuie ajuns neaparat.
    Sanatate multa puiutului!

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    La ORL-ist nu ai pt ce sa mergi, ca e medic pt urechi-nas-gat (oto-rino-laringolog).
    Eventual un oftalmolog, insa si pediatrul ar trebui sa stie.
    Numai bine!
    Modificata de MJ forever; 03.04.2014 la 20:08:36.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari