Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita onuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2012
    Postari in forum
    59

Bebe nu sta pe burtica

Pitica mea de aproape 3 luni se enerveaza groaznic cand o pun pe burtica. Ridica capul foarte putin iar in rest baga nasul in cearceaf si urla. In brate isi tine capul fara probleme, se uita in toate directiile n-are nici o treaba - e vesela. Chiar si atunci cand o ridic pentru cateva secunde de manute din stand pe spate in pozitia sezut isi tine capul foarte bine...Dar cand o pun pe burtica refuza parca sa ridice capul, ce sa mai vorbesc de umeri. Nu sta mai mult de 2-3 minute si astea cu plansete. Are sens sa ma ingrijorez?

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Citat Postat de onuk Vezi mesajul
    Pitica mea de aproape 3 luni se enerveaza groaznic cand o pun pe burtica. Ridica capul foarte putin iar in rest baga nasul in cearceaf si urla. In brate isi tine capul fara probleme, se uita in toate directiile n-are nici o treaba - e vesela. Chiar si atunci cand o ridic pentru cateva secunde de manute din stand pe spate in pozitia sezut isi tine capul foarte bine...Dar cand o pun pe burtica refuza parca sa ridice capul, ce sa mai vorbesc de umeri. Nu sta mai mult de 2-3 minute si astea cu plansete. Are sens sa ma ingrijorez?
    Nu are nici un sens...si iti spun pt. ca am trecut prin aceeasi experienta. Osmicu' a acceptat undeva spre 1 an sa stea pe burtica si numai cand se punea el in aceasta pozitie...pana atunci nu a fost chip, urla a din gura de sarpe si abia isi ridica caputul....E adevarat ca poate si din acest motiv abia pe la 3 luni si jumatate si-a tinut capul cu fermitate...atunci cand il tineam in brate...
    Fiecare copil are ritmul lui de dezvoltare...

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Nici Irini nu statea pe burta deloc. Nu ii placea deloc pozitia asta. Acum are 4 ani si rareori sta sau doarme pe burta. Asa sunt si eu; nu suport sa stau pe burta.
    Eu zic ca nu are rost sa te stresezi.

Floricica Nou Venita Mimiha's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2013
    Postari in forum
    3
    La mine statea pe burta la varsta asta doar cand vroia sa doarma, in rest nu ii placea, probabil vroia sa vada si ea pe cei din jur

Floricica Novice oanaelena28's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2012
    Postari in forum
    307
    nici a mea mamarutza nu vrea sa stea deloc pe burtika, nu-i place :(( Nu toti copiii is la fel...de ex am o prietena care are fata cu 2 sapt mai micutza decat a mea si a zis ca se intoarce de pe spate pe burta tot timpul... La a mea daca nu-i place sa stea pe burta nu da sa se intoarca

Eu zic ca nu ai nici un motiv de ingrijorare

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari