Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita buneaalinaelena82's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2012
    Postari in forum
    20

Bebe care doarme toata noaptea

bebelusa mea are aproape 3luni(pe 13 dec face 3 luni).seara pe la ora 23 adoarme si nu se mai trezeste pina dimineata la 7-8 nici macar pt a minca.tin sa precizez ca in cursul zilei doarme cite o jum de ora dupa fiecare masa.nu este agitata,ii place sa cerceteze imprejurimile si sa ne jucam cu ea.oare ma numar printre mamicile fericite sau este o problema in dezvoltarea micutei mele?

Floricica Nou Venita alynutza79's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2012
    Postari in forum
    180
    Am pus si eu aceeasi intrebare pediatrului si m-a asigurat ca e totul absolut normal. Fiica-mea dormea toata noaptea de la 7 saptamani. Acum are 1 an si 10 luni si doarme de la 22.30 la 9.30.
    Concluzia: considera-te o mamica fericita!!!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    faci parte din mamicile fericite.si eu am fost la fel cu fetita,doar ca eu o trezeam o data pe noapte ca sa pape,ca statea cam prost cu greutatea.fetita mea cred ca de pe la 1 luna m-a lasat sa dorm toata noaptea.si apoi am dezvatat-o de mancat seara si a fost super.acum daca o las sa doarma,daca nu a-s trezi-o sa plece la gradi ar dormi pana la 10 a doua zii,11-12 ore incontinuu.

Floricica Nou Venita michaelap's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2012
    Postari in forum
    195
    Si eu cred ca faci parte din mamicile fericite ce au parte de somn toata noaptea. Si fetita mea a dormit bine de mica, dar pana la 9 - 10 luni s-a trezit o data pe noapte sa manance si apoi somn pana dimineata. Deci, bucura-te de acest privilegiu!

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Acelasi lucru il spun si eu:esti o mamica fericita daca pitica doarme toata noaptea,bucura-te de asta,eu am fost la polul opus,Darius se trezea de cateva pri pe noapte si inca se mai trezeste si acum(are 1 an si 8 luni)o data ca sa ne iubim,zice el,iar dimineata ii da trezirea lui tati la 6,15 fix!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Alina.....esti una dintre cele 10% mamici odihnite si fericite dupa ce spui,stai linistita ca nu este nimic in neregula!Si profita acum ca peste cateva luni cand incep dintisorii...s-ar putea sa ai destule nopti albe.

Floricica Nou Venita chesoiumihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2010
    Postari in forum
    18
    si baietelul meu la fel a fost,manca ultimul biberon dupa baita la 22-22.30 si se mai trezea dimineata la 7-8,si acum are acelasi program,bn fara biberon ca doar suntem baieti mari avem 3 ani jumate.

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    La fel am fost si eu cu fiu-meu, de pe la varsta de 3-4 luni a inceput sa-mi doarma toata noaptea. Nici cand i-au iesit dintisorii n-am avut probleme.
    Asa ca daca nu vezi alte motive de ingrijorare, bucura-te de ragazul primit.

Floricica Nou Venita buneaalinaelena82's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2012
    Postari in forum
    20
    va multumesc mamicilor pt parerile voastre!acum sint mai linistita si ma bucur de orele de somn fara intrerupere.

Floricica Nou Venita aty_arts1221's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2012
    Postari in forum
    2
    bebelusul meu are 5 luni si nu doarme toata noaptea si nu stiu ce sa ii mai fac..Il culc la 9 se trezeste la 12, 3, 6, 8 si mananca si adorme rapid.care e secretul tau ?

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    eu ce sa mai zic ..al meu se trezeste din ora in ora face caca de 2-3 ori pe noapte.....mai are si colici si nu stiu cum de il apuca doar noaptea...ziua doarme mai mult cate 2 ore legate....papa foarte des.....pe 24 dec. face 2 luni....iar eu sunt foarte obosita...noapte nu dorm de el ziua nu dorm de fetita ca trebuie sa ma ocup de ea si sa ma joc cu ea ca altfel devine geloasa pe el.....am dureri ingrozitoare de cap.., ameteli....nici nu stiu de unde mai am laptic pt bebe eu fac tot posibilul sa nu imi scada deloc beau ceaiuri pt lactatie...in 6 saptamani am slabit 7 kg fara sa tin pic de dieta ca doar il alaptez....dar asta este stiu ca va trece asa m-a chinuit si fetita pana la 1 an......

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari