Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita kmitza13's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2011
    Postari in forum
    4

Bebe adoarme doar la san

buna ziua. baietelul meu are 11 luni si este un copil foarte activ...mancacios...jucaus, dar problema noastra cea mare este ca seara nu adoarme decat la san, iar noaptea se agita si nu se linisteste decat la san...ziua nu cere san, iar daca ii dau lapte din canita/biberon ziua doar se joaca, iar noaptea nu accepta nici canita nici biberon. ce pot face? cum sa fac sa bea lapte din canita/biberon? mi-e teama ca daca renunt la san nu va mai bea deloc lapte....

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    exact asa era si fetita mea dar,noaptea dupa ce adormea si cauta sanul o pacleam cu suzeta,doar asa incet,incet s a lasat de san

Floricica Nou Venita MOTANIK_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2011
    Postari in forum
    238
    dar de ce vrei sa renunti la san cand e cel mai bun lucru, cel mai important si cel mai sanatos obicei atat pt tine cat si pt baietel? eu l-am alaptat 1 ani si 8 luni(vroiam pana la 2 ani dar nu mai manca deloc mancare gatita) si am fost in aceeasi situatie ca tine: adormea doar la san(bine ca al meu dormea cu mine in pat si nu in patut, nu stiu al tau?)asa ca nu ma "incomoda" sa-l alaptez si noaptea...nu stiu ce sa spun...incearca sa-i dai laptic cu canita/biberonul cu jumatate de ora, 20 de minute inainte de nanita poate asa satul adoarme sigurel fara tatuca :)

Floricica Novice laura_adi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341
    la 11 luni e NORMAL...........si chiar f normallllll........vrei sal intarci sau doar sa nu mai adoarma la san? de ce vrei sa iei bucuria asta? e cel mai dulce pt el sa adoarm cu tzatzica........si daca ziua nu o vrea dai noaptea ca e mic.......toti sunt asa ........

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Va manca lapte din canita cand va avea nevoie de el, adica in momentul in care nu-i va mai ajunge al tau. Cel putin cu a mea asa s-a intamplat. Nu e musai sa bea lapte, ai la dispozitie alte produse lactate pe care i le poti da pana atunci. Iar despre adormitul la san... A mea si acum adoarme tot asa si nu ma incomodeaza deloc, ba din contra, mi se pare ca se linisteste foarte repede si ca doarme foarte bine. Al tau e mic, de ce sa-i iei aceasta bucurie? Nu-ti fie frica, va bea si lapte cand va fi nevoit...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari