Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita malex's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2009
    Postari in forum
    3

Batista bebelusului

Topicul este raspuns la articolul Batista bebelusului

Batista bebelusului e o inventie grozava.Eu am descoperit-o relativ tarziu(la 1 an al fetitei mai mici) dar o folosim cu succes si la cea mare(3 ani)cand are nasul foarte plin.Cand imi amintesc ce greu era cu pompita...

Floricica Nou Venita sweetlau07's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2009
    Postari in forum
    4
    pentru mine este foarte utila batista bebelusului. Mi-a fost frica sa o folosesc dar vazand cat de bine curata nasul bebului meu acum o folosesc de cate ori e nevoie. O recomand cu drag.

Floricica Nou Venita littlelory's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2009
    Postari in forum
    82
    Da, pompita e chiar greu de folosit. Dar nici de batista bebelusului nu trebuie abuzat, medicii o recomanda numai cand bb e racit...

Floricica Nou Venita loryarmanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.09.2009
    Postari in forum
    1
    batista bebelusului este foarte buna.eu am folosit-o prima data la o prietena si cand am vazut cat poate sa iese cu ea, am mers si am cumparat-o imediat.O recomand la toate mamicile care au probleme cu caile respiratorii la bebelusi.

Floricica Debutanta jul81's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2006
    Postari in forum
    995
    e super ok batista bebelusului, noi o folosim la ambele fete!e vitala, in veci n-as fi reusit sa aspir tot ce le deranjeaza in nasuc.

Floricica Debutanta lery's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    e super bun!!! noi l-am cumparat la iesirea din maternitate si la bebe ii place :D

Floricica Nou Venita sunshine_cio's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2009
    Postari in forum
    117
    lamuriti-ma cu o chestie, va rog!
    ati folosit batista bebelusului din prima zi cand ati ajuns cu bebele acasa sau doar daca e racit? nu imi dau seama daca ar trebui sa o cumpar de pe acum (a mea bebe se naste in mmartie) sau sa astept sa vad daca o sa o folosesc in cazul in car eraceste. am citi ca nasucul i-l cureti cu ser fiziologic si cu pompita...acum nu stiu ce sa fac

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    Batista bebelusului se foloseste doar cand bb e racit si are nasul infundat.
    Pt bebita al tau e de ajuns ser fiziologic si pompita.
    Nastere usoara si sa nu ai nevoie de batista prea curand.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari