Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433

Zambitor Baita bebelusului "in deplasare"

ma gandesc ca multe dintre noi o sa plecam cu familia la mare sau la munte...
    pleci si cu noul vostru membru ... cum ii faci baita de seara? in ce? cari si cadita dupa tine?
    cred ca nu poti sa ii faci dus, ca deobicei jetul de apa il sperie, mai ales ca este obisnuit sa se balaceasca in cadita...

astept solutiile voastre...

ma gandeam la o mica piscina ... ca sa poti sa o pui in baie, la hotel ...

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    exact, noi am fost deja plecati de cateva ori, si am achizitionat doua piscinute din acelea din plastic, si le folosim pe post de cadite. ii place in ele.

Floricica Debutanta ema_mami_printese's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    Buna,
    in primul rand, cred ca ar trebu sa va adaptati, eu am 2 fete, pe care le luam oriunde mergem, daca hotelul, pensiunea...nu are vana, faceti dus, incet cu rabdare se obisnuieste si cu dusul (acomodarea o faceti incet acasa!), fetita mea este foarte fericita la dus si facem dus de cand sta in fundulet, eu nu car vanita, piscinuta...si nici nu va recomand!Daca nu aveti incredere in igiena spatiului in care mergeti,igenizati-l dvs. inainte, eu asa procedez, va recomand niste servetele umede speciale pt. obiecte sanitare sunt excelente...in cel mai rau caz, eu am spalat-o pe Enya la ghiuveta...sau partial!Incercati sa va "caliti" copilasi, astfel incat, sa nu aveti probleme indiferent unde mergeti...

Floricica Nou Venita flori0304's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.12.2009
    Postari in forum
    107
    ioana pai cat are copilul tau de crezi ca jetul de la dus il sperie?

Floricica Debutanta ana2003maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2011
    Postari in forum
    609
    Chiar si in chiuveta poti sa ii faci baita, daca incape. Si noi am fost plecati la mare cand bebe avea 6 saptamani si faceam dus cu el in brate. A mers f bine. Si daca nu functioneaza, pana la urma nu este necesar sa ii faci baita. Poti sa il speli cu un prosopel moale umed. E de ajuns.

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Prima plecare cu bebele nostru a avut loc cand el a implinit 2 luni..nu am plecat dupa noi cu cadita..si i-am facut dus...a fost simplu, a stat cuminte si am repetat cu succes aceasta operatiune ori de cate ori a fost nevoie.

Cine nu este prieten cu dusul, poate folosi cu succes caditele gonflabile pentru bebelusi.

Cadita gonflabila wtp Tomy - Hopa-Sus: magazin online produse bebelusi, nou-nascuti

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari