Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ValiIonescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2011
    Postari in forum
    8

Baia micutului

Buna ziua mamici si tatici!
    Imi doresc sa aflu de la voi detalii despre baia micutului/ micutei, si mai exact produsele de igiena pe care le folositi. Eu am descoperit de ceva vreme sapunul vegetal cu extract de galbenele produs de Weleda si ma declar multumita de el. Face o spuma foarte fina si pe langa asta, are si un miros foarte placut. Daca nu l-ati incercat inca, vi-l recomand si voua. Voi ce produse folositi? :)

Floricica Debutanta cristina.sofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    buna! eu folosesc multe produse de la nivea si cand a trebuit sa cumpa pt fetita tot marca asta am ales-o! sunt multumita de ele! ce anume despre baie te mai intereseaza?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu am folosit nivea si bubchen.sunt ff multumita de ele.iar ca sapun nivea si hymalaya,un produs 100la suta natural.eu nu sunt de acord cu sampoanele 2 in 1,sau 3 in 1,samponul sa fie doar sampon,si nu sunt de acord cu gelul de dus la copii,tot sapunul isi face treaba mai bine,unul de calitate si cu un lapte de corp sau ulei este perfect

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Eu am avut mai multe marci, Dalin, Bubchen, Weleda si alte mai putin cunoscute. Diferente sincer n-am observat. Doar la par. Eu sunt pentru produsele care merg si pe par si pe corp.
    In rest sunt pentru folosirea mai rara a sapunului pe corp.
    Consider ca nu e nevoie de baie generala in fiecare zi, zona scutecului trebuie spalata zilnic, mainile, fata, dar restul nu necesita. Iar in zona scutecului prefer sa folosesc doar apa, sapunul de multe ori irita.
    Iar cremele si uleiurile le folosesc la nevoie --- pielea pare uscata--- sau de placere, sa le fac masaj.
    Crema de galbenele am gasit-o f utile pt iritatia de scutec sau zgarieturi.

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Noi folosim lotiune de spalare nivea baby skin sensitive, sampon jonson dublu hidratant, din acela cremos alb cu capac albastru, ulei de corp dalin din cel verde....sapun nu folosim deocamdata......asa cum spunea si madasabi nici eu nu suunt de acord cu produsele 2 in 1 s.a.m.d.......pt iritatia funduletului doar sudocrem....si-a facut treaba de la bun inceput, iar servetele umede la noi difera, depinde ce gasim

mada_lyna
    Guest
    eu sunt fan al produselor drogerie markt(avand marci proprii: babylove, bubchen, alverde). si sunt super multumita. am folosit si Klorane (cand era micut micut). acum am un gel de dus pt par si corp,Babylove. e fara parabeni,e-uri. ma declar multumita pe deplin.

Floricica Nou Venita maitza's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2012
    Postari in forum
    5
    eu o spal pe fetitza mea cu produsele johonson's baby....si masajul la fel...sunt multumita de el...

Floricica Nou Venita lilianadumi's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2012
    Postari in forum
    42
    si eu tot bubchen folosesc, am vazut ca-s fara parabeni...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari