Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ada.mami's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2014
    Postari in forum
    13

Nefericire Apa plata?

Buna mamici, voi ce apa plata folositi?? Stiu ca nu treb sa aiba multa sare, Ca, nitrati. Stiti voi care e mai echilibrata chimic?

Floricica Nou Venita mami_de_baiat's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2013
    Postari in forum
    23
    Eu folosesc Bucovina. Cred ca este apa cu cea mai putina piatra. Daca fierbi sau incalzesti in acelasi recipient apa de 2-3 ori fara sa-l speli vei observa diferenta intre ape. Si are foarte putini nitrati, nitriti etc. Eu folosesc apa plata nefiarta. Cand am incercat sa o fierb bebe regurgita mai mult.

Membru inregistrat la
    27.01.2014
    Postari in forum
    13
    Bucovina bem si noi s au dorna, bucovina ,da, contine putin ca, dar are sare c am multicica. De asta nu stiu ce sa fac, sa continuam tot cu buvovina s au sa o schimbam, dar nu stiu nici care apa e mai buna. Dorna iar are mult ca si putina sare, la fel si mult laudata aqua carpatica
    Modificata de ada.oradea; 28.01.2014 la 19:48:52.

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    Stiu ca doar Aqua Carpatica este cu continut zero in nitrati.

Membru inregistrat la
    27.01.2014
    Postari in forum
    13
    Si Aqua carpatica contine nitrati, totul a fost o chestie de marketing, o minciuna pt promovare.

jurnaluluneimame.ro
    Guest
    Citat Postat de ada.mami Vezi mesajul
    Si Aqua carpatica contine nitrati, totul a fost o chestie de marketing, o minciuna pt promovare.
    Mare dreptate ai. Am cumparat si eu Aqua Carpatica, influentata de reclama de la televizor. Am fiert-o si am constatat ca nu este cu nimic mai buna decat o alta apa plata, care este si mult mai ieftina. Eu folosesc Bucovina. Mi se pare cea mai ok.
    Pana la varsta de 1 an i-am dat lui Rares apa de la robinet, fiarta timp de 20 de minute si, apoi, racita. Asa mi-a recomandat pediatra, spunandu-mi ca o apa imbuteliata are un continut crescut de minerale, care nu ii sunt benefice, mai ales in primele luni de viata. Trebuie sa marturisesc ca nu o data mi s-a intamplat sa uit apa pe foc si sa o iau de la capat ... Dar a meritat efortul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari