Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479

Agitata dupa plimbare

bunza ziua sunt o proaspata mamaica a unu bebel de 4 saptamani.fiind vremea rece si in oras multa lume racita mi-a fost frica sa-l scot afara l-am scos doar de 2 ori, odata saptamana trecuta si odata ieri, vremea a fost frumoasa,afost cald iar bebe a fost bine imbracat. problema e noaptea, de fiecare data dupa ce l-am scos noaptea a fost foarte agitat si nu a prea dormit. in mod normal doarme noaptea linistit, se trezeste,papa si adoarmea dar de astea doua dati a fost foarte agitat. ati mai patit careva asa? ce nu fac bine? multumesc

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    sa iti traiasca bebelul.mami in mod normal ar trebui sa doarma dus de la plimbare,aer rece.dar daca te iei dupa "babe" ti-as spune ca ti l-a spurcat cineva.incearca sa ii pui o batistuta pe fata pentru a ii ascunde fata,ca sa nu il vada nimeni.asta daca tu crezi in cele babesti.eu una am crezut si am incercat sa fac cum zic babele si a fost bine.acum tu faci cum vrei.alte motive nu vad cu ce sa fii gresit tu,doar ai plimbat copilul,ai facut un lucru bun ca l-ai scos afara.

Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    nu prea cred in superstitii si in ce zic babele...pe langa faptul ca caruciorul nu prea permite sa se vada copilul...multumesc de raspuns

Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169
    Si fetita mea cea mare era mai agitata dupa ce reveneam din plimbare atunci cand era foarte mica. Eu am presupus ca din cauza zgomotului de afara (salvari, masini, tramvaie). Insa am tot scos-o in fiecare zi cu toate ca am nascut-o in februarie si nu era foarte cald afara, am ascultat sfatul pediatrului care mi-a spus ca daca sunt peste 0 grade si nu bate vantul pot scoate copilul linistita imbracat si invelit corespunzator. Dupa cateva zile de scos afara intensiv nu a mai fost agitata, dimpotriva, cand ieseam afara dormea mai bine noaptea.

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    e normal sa fie asa de la zgomot sau poate de la poluare, dar se va obisnui cu timpul. copilasii trebuie scosi zilnic afara sau daca nu, macar imbracati bine si deschis geamul, sau scos pe balcon. nu e nimic gresit din ce faci tu insa trebuie sa se obisnuiasca. si daca e prea obosit bebele e scancit.

miki00
    Guest
    Persevereaza si scoate-l afara in fiecare zi cand vremea o permite (nu pe vant si umezeala) si ai grija sa-l imbraci corespunzator. Eu una dupa babe nu m-am luat, mi-am scos fetitele de cand aveam fiecare circa 3 saptamani (amandoua sunt nascute in ianuarie, dar aici ianuarie e cam ca noiembrie in tara) . Cu timpul se va obisnui si chiar va dormi mai bine.

Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    multumesc de raspunsuri. l-am scos si astazi, sa vedem la noapte. de imbracat l-am imbracat iar poluare in oraselelul in care traiesc nu prea este. eu m-am gandit ca poate din cauza ca l-am tinut prea mult pe afara ( 2 ore ) e asa agitat desi nu am stat decat pana a fost soare si nu a batut vantul. o sa iesim si maine, si ma gandesc ca in timp se va obisnui, aer curat trebuie si macar acum pana nu vine frigul sa iesim. multumesc inca odata de raspunsuri.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari