Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andre-cris's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2010
    Postari in forum
    2
    Buna mamicilor am o fetita de 5 luni jumate ,nascuta prematur si nu prea vrea sa adoarma seara decat f.tarziu,adica 1 sau mai tarziu ,sincer as vrea sa increc sa schim program,ul si nu stiu cum sa fac.Va rog frumos daca stiti sa imi spuneti si mei ce as pute sa fac.pupici la cei mici

Floricica Nou Venita nycobebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.04.2008
    Postari in forum
    1
    n-o lasa sa doarma peste zi foarte mult (sau pe seara)

Floricica Debutanta k3loo's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2009
    Postari in forum
    1.057
    La ce ora ii faci baita ? Noi ii facem la 21h30, ii dam lapte si la somn. Aveam un coleg care ii facea baita pe la 20h30 si apoi culca copilul relativ greu pe la 23h00 - 23h30... Baita poate ajuta (il relaxeaza). In plus, daca doarme dupa 18h00, sigur va adormi mai tirziu noaptea.

Floricica Nou Venita iuliana burlacu's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2009
    Postari in forum
    68
    Buna.
    Si noi avem aceeasi problema, si anume, lasata de capul ei Maria se joaca si pana la 1,30 am.
    Am reusit totusi sa ii modific programul, si anume: doarme numai la pranz, cat vrea ea,cam de pe la 13,30 pana pe la 15, sa zicem si apoi, la joaca,pana la 20. La inceput, pt ca era obisnuita sa mai traga un pui de somn pe la 18.30-19, cam ma bazaia, se freca la ochisori,etc.
    S-a obisnuit in vreo 3 zile.La 20 facem baita, apoi papam si la somn. Pana sa ii facem programul asta prelungit de joaca si sa eliminam somnul de dupa-amiaza, ii faceam si noi baita pe la 21.30 si apoi papa, dar, dupa asta, desi ii era somn, se lua iar cu joaca.
    Spor la "inovat" si multa rabdare.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari