Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Eu i l-am cumparat,n-am vrut sa risc nimic,pe primul am dat 236 ROn,pe al 2 lea 210 Ron.Noi folosim Infanrix-ul de la Glasko...la cel de 2 luni a fost super,acum inca asteptam sa ne treaca diareea pt a-l face pe asta de 4 luni...tinem vaccinul in frigider!

Floricica Veterana amelia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    si noi l-am platit..dr a zis k il pot face pe cel gratuit dar ea il recomanda pe cel de 1 mil si ceva care contine 5 vaccine..cel de 2mil si ceva are 6 vaccine si al 6 e prea mult cik pt bebel..noi am anuntat-o pe dr k il vrem pe cel de 1 mil si ceva si ne-a dat comanda la depozit si am dat decat 1 mil..in loc de 2..

Floricica Nou Venita camyalyna's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    130
    Noi am facut la 2 luni vaccinul gratuit la med.de fam.(nu stiam ca exista in comert unul mai complex, am aflat la 2 zile dupa ce am facut vaccinul).Stie cineva, daca la 4 luni pot cumpara vaccinul, daca la 2 luni l-am facut pe cel gratuit. Imi spunea cineva ca cele 2 vaccinuri la 2 si 4 luni au ceva legatura si doar la 6 luni pot sa-l cumpar, daca l-am facut pe cel de 2 luni gratuit.
    Am trimis aceasta intrebare si la DR.RASPUNDE pe acest site, insa nu am primit raspunsul.

Floricica Veterana amelia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    nu sh sigur suta la suta,dar asa am auzit si eu k pe primele 2 tre sa le fac de la aceeasi firma cum s-ar zice..intreaba pe dr pediatru

Floricica Nou Venita briana74's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2008
    Postari in forum
    8
    Nu stiam ca trebuie sa stai minim 6 luni la un medic care nu iti place.
    Medicul tau a fost marlan, si-a bagat el banii in buzunar.Pentru ca cel mai scump vaccint este la farmacie 270 roni, deci oricum sub suma ceruta.Si medicii mai primesc de la reprezentantii medicali mostre de vaccin pe care ei ca niste ......le vand. Macar daca te intreba inainte.....si sa le dea cu un pret sub cel din farmacie.
    Eu am un pediatru( o ea) de care eu sunt multumita.Are cabinetul pe undeva pe langa BIG BERCENI, daca te ajuta iti pot da detalii.E o tipa la care fimiu nu a plans cand a vazut-o si am vazut ca vorbeste tare frumos cu pustii.
    Sa iti traiasca printesa

Floricica Debutanta madeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    stie cineva despre vaccinul deptacell?
    exista la noi in tara??

Floricica Nou Venita bombonel's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.10.2007
    Postari in forum
    96
    buna.Noi am facut acum la 2 luni vaccinul de la sanipid care este gratis si imi pare rau.Din cate mi-a spus doamna dr. cel cumparat este cu mult mai bun si nu are efecte adverse ca febra,agitatie.L apatru luni il voi cumpara

Floricica Avansata niko_mario's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2007
    Postari in forum
    1.561
    nu cred ca neaparat este o regula sa faca febra de la vaccinuriile gratuite,depinde de fiecare organism al copiilului sunt copii care au facut febra chiar daca au facut vaccinul cumparat
    noi am facut vaccinul gratuit si la 2 si la 4 luni si nu mi-a facut deloc febra niciodata si nici o reactie adversa

sanatate la bebe

Floricica Avansata dana maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2008
    Postari in forum
    1.830
    Noua ne-a zis pedi ca cele cumparate au doar o substanta in plus , iar daca e sa faca febra face si de la acela depinde de organism.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    nu sunt chiar la fel...cel putin nu in cazul antipoliomielita...cel de stat contine virus viu atenuat...cel cumparat virus inactivat(omorat).

Floricica Debutanta andreea82's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2007
    Postari in forum
    805
    Eu i-am cumparat de fiecare data Infanrix si mi l-a facut dr acasa. Va dati seama ca i-am bagat niste banuti in buzunar. Nu a facut febra niciodata. Am scapat si de cel de 6 luni, acum mai facem la 1 an.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari