Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice cryss4's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2011
    Postari in forum
    574
    Al meu copilas a spus mama pe la 8 luni asa,iar de vreo luna repeta incontinuu :)).. Mai zice baba,aba ..dar tata inca nu iar taicasu abea astepta,dar vad ca asteapta momentan degeaba:))..si David al meu a inceput sa faca legatura ca Mama sunt eu, dar sa vedem..

Floricica Debutanta iuliatudor27's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2011
    Postari in forum
    979
    Puiul nostru a inceput de la 4 luni cu maaa...apoi mam....si cu 3 saptamani in urma, adica la aproape 6 luni , a zis mamaua:)))...apoi a mai zis o data saptamana asta ma-ma...in rest nu prea zicem cuvinte sa le ingelegem...eima, einghi, be, aba..etc

Acum lucram la "tata"...dar nu iese nimic..mai zice ga-ga...dar tata nu.

Floricica Nou Venita lilianadumi's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2012
    Postari in forum
    42
    imi amintesc de primul mamamama... ce fericita am fost!!! am sunat pe toata lumea atunci sa le povestesc! :-)

Floricica Nou Venita lenuta11's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2012
    Postari in forum
    30
    Baietelu meu care are 11 luni si o saptamana primul cuvant la 3 luni a fost g dupa care cand plangea si ii dadeam suzeta in gurita zicea lica, lica ca si cum nu mi-o mai dai? De la 8 luni zice mama-mama nu constientizeaza probabil aude cand vb cu el zi zic da mama ,hai la mama dar tata nu zice ,mai nou baba nu stiu ce o insemna

Floricica Senior claudia_claudia's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2011
    Postari in forum
    3.178
    Buburuza mea la 5 luni fara o zi a zis MAMA..m am gandit ca nu am auzit eu bine iar in urmatoarea zi..exact cand implinea 5 luni a zis toata ziua MAMA.mai zicea ea si inainte mamama dar de atunci zice mereu MAMA...Deja zice si PAPA,APA,BABA...Peste 5 zile avem 8 luni...

Floricica Nou Venita lenuta11's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2012
    Postari in forum
    30
    sa fie sanatoasa asta inseamna ca o sa vorbeasca repede. dar baba ce o fi insemnind? ca puiu meu de o saptamana zice BABA

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    "Mama" <3, iar cel mic "Da", adica Dan :) sotul nu este de acord cu MAMA. El zice ca a fost TATA, Dar a fost clar ca buna ziua ca a fost MAMA!

Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Maxi a spus MAMA prima oara, acum cateva luni bune. Dar acum zice tot mai des. Chiar ieri a zis MAMA coerent, legat, nu ma-ma!
    Iti creste inima de bucurie cand ii auzi.

Apai cand i-a iesit primul dintisor, facea : au au au ma-ma, au au ma-ma-ma !

Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    Alex a spus prima data ta-ta la 7 luni,acum zice tata coerent dintr-o strigare dupa tata a urmat ba-ba,na-na si la-la dar niciodata mama daaaarrrr de vreo o saptamana atunci cand e suparat spune m-m-m-ma-ma-ma-ma dar niciodata legat si doar atunci cand este suparat cand se loveste sau vrea ceva,cand am auzit l-am luat in brate si am plans cred un sfert de ora(penibil nu?)eu eram terminata plus ca atunci cand e suparat si vrea sa planga face o fata,scoate buzica de jos inafara si se stramba asa de dulce si cand l-am auzit ca vrea sa ma strige m-am topit,tati radea de mine si i-am adus aminte cum a reactionat el cand a auzit ca a zis tata(nu vreau sa-l fac de rusine aici dar nu mi-a dat impresia ca ar fi barbat),acum spune in fiecare zi ma-ma-ma-ma-ma si imi e de ajuns ziua mea e salvata

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Ei, a trecut ceva timp de cand spuneam ca primul cuvant al lui Darius a fost tata,acum dupa aproape doi ani am trecut la intrebari despre locul de unde vin copii.Acum cateva zile l-am lasat la bunici iar seara cand l-am luat acasa era suparat pe mine.Il intreb ce are ,iar el zice ca l-am mintit cand i-am spus ca bebelusii ii aduc pe lume mamicile,il intreb cine ii aduce pe lume iar el zice:pe altii nu stiu dar mie mi-a spus buni ca m-a adus,,,,varza,,,,,Pe ai vostri bebelusi cine i-a adus?

Floricica Nou Venita ramo1995's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2015
    Postari in forum
    9
    Ce frumos 😊fetița mea la 6 luni spune mam.. baa,mă 😂cred ca mama o sa spună prima oară

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari