Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita kattybeb's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2008
    Postari in forum
    247

Plansul in primele saptamani de viata

Topicul este raspuns la articolul Plansul in primele saptamani de viata

Si mie mi-a fost foarte greu sa inteleg ce vrea bebe sa ne spuna atunci cand plange,insa incetul-cu-incetul am inceput sa-mi dau seama dupa felul cum plange.Cand plangea mai tare,incat incepea sa si tipe,era clar ca ori ii era foame/sete ori isi murdarise pampersul.Cand doar scancea,insemna ca il durea burtica.E greu la inceput,oricand e ceva nou,insa treptat totul vine de la sine!Mult succes mamicilor,ca tot mi-am adus aminte si de sculatul la 4 dimineata,care era de rutina,doar ca sa-si faca bebe moftul de a ne scula in toiul noptii!:)

Floricica Nou Venita ana_bussines's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2008
    Postari in forum
    5
    si mie mie fff greu sal inteleg de ce plinge chiar nul inteleg ba ie foame ba ie sete apoi dupa are dureri de burta colici nenorocite imi face impresia ca lam invatat in brate lageant de la blestematele de colici ia anumite deprinderi si nu inteleg de ce plinge azi am avut o zi urata din aceasta privinta ca nu il mai puteam opri din plans mie frica sal las prea mult sa plinga poate pateste ceva si nu am curaj sal las prae mult si asa nu inteleg ce are ce nui place de schimbat il schimb nu e ud de cald nul infofoolesc temperatura nu are o iau zilnic nu mai stiu bea si ceai baby drink si ceai de chimen si i dau de colici sirop nu stiu ce sa mai fac cum sa mai procedez astept opinii

Floricica Debutanta anca07's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    e greu sa ai primul copil si sa invat ce inteamna plinsul am avut probleme la inceput plingea mult si nu stiam ce are dar apoi incet incet neam descurcat amindoi si lea-m invatat pe toate cu plinsul

Floricica Nou Venita danytaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2008
    Postari in forum
    4
    si noi am patit la fel ,mi-a luat aproape 1 luna sa o inteleg ce vrea

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    ascultati cu atentie ce sunete scoate bebe:
    heh-heh=disconfort
    neh-neh=ii este foame
    oehe-oehe=ii este somn
    ea-ea=are dureri de burtice,trebuie sa aibe vanturi
    eh-eh=vrea sa ragaie
    Stiu ca nu avem timp sa ii ascultam cand plang dar cand plang prea mult asociati sunetele si poate il puteti ajuta cand il doare burta.
    Doamna care a venit la emisiune a facut si experiente in direct si a functionat.
    Bafta multa!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari