Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta perla's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    743

Numele copiilor nostri

buna mamicute am deschis acest cap[itol din curiozitatea de a afla ce semnificatie au pentru dumneavoastra numele copiilor carora le-ati dat viata va invit aici sa aflam cum si de ce am ales numele puiutilor nostrii

Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    743
    am sa incep eu prin a va povesti de ce pe puiul meu il cheama vladimir .mi-am dorit dintodeauna un nume cit mai maret mai rar intilnit mai special.asa ca acesta mi s-a parut cel mai potrivit .

Floricica Novice Andreea_86's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2009
    Postari in forum
    560
    buna perla...pe baietelul meu il cheama denis andres.....denis l a ales sotul meu pt ca de mic i a placut numele asta si andres eu pt ca pe mine ma cheama andreea...e si nume de sfant....i am pus andres si nu andrei pt ca sa nascut in spania

Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    743
    frumos imi place andres suna original cum de ai nascut acolo?

Membru inregistrat la
    18.01.2009
    Postari in forum
    560
    pai sotul meu 3 ani a lucrat acolo si eu am facut un an de fac si am renuntat i am mers la el.am stat acolo de primavara pana iarna timp de 2 ani...iarna stateam in tara....mi u tot zis ai mei....rudele sa nasc in tara ca sunt ei aici si ca pooate rezolv greu cu actele copilului dar ma bucur ca am nascut acolo,nu am dat nici un euro,m au tratat super,mi au urmarit sarcina sa fie bine mai ales ca eu am rh negativ.....

Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    743
    wau ce interesantdecio ai fost acolo de la inceputul sarcinii te cred ca nu se conpara eu am nascut in baia mare si nu vrei sa sti cum a fost

Membru inregistrat la
    18.01.2009
    Postari in forum
    560
    nu.in aprilie am plecat acolo iar, aveam 4 luni jumate de sarcina.sotul plecase cu 2 luni inintea mea ,si am stat inca 2 luni dupa ce am nascut.asa ca in nov suntem de tot acasa gata cu strainatatea....nu mai mergea acolo.am auzit si eu ce conditi sunt in tara si cata spaga trebuie sa dai.o prietena nu a dat bani deloc si au chinuit o 12 ore in travaliu apoi cand a intervenit o cunostiinta de a ei i au facut cezariana si 5 i au dat la apagar la copil ca au trebuit sa l resusciteze si tot are probleme cu el acum

Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    743
    andre ti-am vazut albumul sunteti tare frumosi si acum stati in tara ,beneficiezi de maternitate?

Membru inregistrat la
    18.01.2009
    Postari in forum
    560
    multumesc.nu beneficiez decat de cei 200 ron...alocatia obisnuita,pt ca acolo nu am lucrat si oricum nu se punea in tara si eu m venit cand bebele avea 2 luni aici....e aiurea acum ne ar fi prins bine bani aceea.....acum cauta sotul de lucru dar cam prost moment ne am ales sa ne intoarcem

Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    743
    saraca mama si copil
    si eu tot cu cezariana am nascut dar vreau sa iti zic ca si lucrez in spital deci totul a fost numai pe bani

Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    743
    iar cu banii nasol stiu cum nici sotul meu nu lucreaza momentan deci numa maternitatea si ne mai descurcam cum putem

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari