Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    cu taiatul unghiutelor ne descurcam bine. trebuie sa-l prind in toane bune si sta. vb cu el si rezolvam rapid problema.

Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    morcovi pt durerile de burta...
    apa in care au fiert morcovii este f buna pt calmarea durerilor de burta. 6 morcovi se fierb in 300 ml de apa aproximativ o ora, apoi apa se strecoara si se pune in bibe.

Floricica Avansata dana maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2008
    Postari in forum
    1.830
    Este vorba de metoda plansului controlat si eu nu ma indur sa o folosesc pe copilul meu pt ca am auzit mamica care a incercat si i-a plansa copilul 3 ore in prima noapte, apoi a inceput sa scada timpul de plans ajungand dupa 2 sapt sa doarma sigur.Trebuie mult curaj, suflet tare sa o foloseasca cineva eu una nu pot.

Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    dana, crd ca depinde si de copil. unii se adapteaza mai repede, altii nu. bogdan, dak il las sa planga si nu vin la el, se supara atat de rau ca dupa aceea plange de nu stiu ce sa-i mai fac ca sa taca

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    ai dreptate dana iti trevuie mult curaj si suflet atre
    eu am incercat intr o zi sa l fac pe timo sa doarma singurel si nu spun ce catastrofa a fost
    mai mult s a enervat si cred ca de ciuda dupaia mi a plans o oara cu toate metodele mele de linistire
    azi am incercat din nou...aceeasi poveste...oricat ar fi de obosit si adormit nu adoarme singurel trebuie luat in brate....ei am incercat si sa stau langa el sa ma vada si pe mn ca dorm...nici vorba...si dai si plange ...cu toate ca am renuntat si l am luat apoi la leganat nu s a linistit decat dupa m,uuult plans.,...asa ca renunt
    nu pot saa l vad asa
    mai bn ies afara si adoarme in carut daca mi e prea greu sa l leagan in brate

Floricica Debutanta madeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    fain....mai invatam cate ceva:)

Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    noi nu avem probele cu taiatul unghiilor si mai nou nu mai plange nici cans stergem urechiusele dupa baita dar fiecare copil in parte necesita atentie diferita

Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    andra daca e nervoasa si o mai stramb si eu sau o zgandaresc plange de raguseste si tot asa nu o mai pot calma.....face in ciuda

Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    bogdan nu vrea sa manance supa si pace. i-am pus si bors ca sa fie acra doar, doar voi reusi sa-l fac sa manance dar fara succes. ce credeti ca am facut ieri? am tocat carnitza fiarta si ciorbitza am blenduit-o separat. ii dadeam putina carnitza apoi 2-3 ling-te de ciorba si asa am reusit sa i-o dau aproape pe toata (150ml). pt mine a fost un succes total.
    asa ca fetelor dak aveti asemenea problema incercati si aceasta metoda.
    cu celelalte mese nu avem probleme. e un mancacios. e in stare sa-mi ia castronelul din mana si sa pape el tot. ciorba nu-i place, cum de altfel nu-mi place nici mie, dar...

Floricica Debutanta andrutza_maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.01.2008
    Postari in forum
    673
    si eu tot cu lingurita ii dau si bea

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Asa este Diana...

Eu am invatat-o pe Ani in brate in primele 3 luni jum din cauza colicilor extrem de puternici si nu se calma decat plimbata prin casa! Si asa am ramas..nu adoarme SUB NICI O FORMA altfel,numai daca o plimb in brate si chiar si asa se tot foieste,se apleaca,isi muta capshorul dintr-o parte in cealalta plus ca..daca nu adoarme f profund se trezeste imediat ce-o pun in patutz!

Am incercat toate metodele posibile pt a o dezobisnui insa..daca incepe sa plange,devine plans isteric,apoi se ineaca,se invineteste si tipa in ultimul hal! Am stat lg ea,am mangaiat-o,i-am cantat,am vorbit cu ea,degeaba! Si..nu se mai linisteste decat in 2 ore daca incepe sa planga f tare! Si..in alea doua ore plang eu de durere de maini si spate! Ani e un bebe mai sensibil,ea nu sta singura(am si invatat-o cu cineva in camera din pacate) si..la noi metoda plansului controlat se exclude din start! Nu pot lasa copilul sa planga in halul ala...dupa ce..intr-un tarziu ii trece,pai suspina pana o apuca sughitul..mi se rupe sufletul.Asta este..e fff greu dar,trag sperante ca,atunci cand va avea un anishor si va incepe sa inteleaga ce ii spun,o voi dezobisnui treptat,pana atunci nici nu mai incerc pt ca mai rau ii fac si ei si mie..Trece noaptea,nu dormim nici noi nici ea..si..cu greu adoarme la loc dupa atata plans!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari