Ultimele discutii din forum
    rodhos
    Guest
    neata!!
    chiar daca ar fi luat asa mult nu este ingrijorator,se prea poate ca de acum sa stagneze!!
    Oicum de acu ei incep sa aiba activitate fizica intensa si o sa ne rugam sa ia ceva in greutate!!

mother
    Guest
    neatza!

problema e ca el e grasut si nu il vreau obez...si de acum vreau sa ii controlez greutatea.... si in plus mananca f mult... fructele le papa pana in 200 dar piureul de legume papa si 400 de cele mai multe ori... si iaurt mananca destul...dar nu mereu...

ai vostri bebei cat papa?

mother
    Guest
    plus tzatza la greu.... de doua ori pe zi cand adorame...seara la culcare , pe la 4 si pe la 7-8...

rodhos
    Guest
    Cu tazata suntem si la fel...nu dormim fara ea si nu este doar asta,este lapte la ele berechet!!Plus o sticla de Milumil seara la culcare, o portie de 210!!

Mancarea solida eu nu am cum sa o masor ,am un vas gradat dar numai in mll!
    dar mananca multumitor doar ca nu o face tot timpul cu pofta cum a fost ieri de ex!Trebuie sa duc munca de lamurire cu el!Si adevarul este ca eu nu respect un anumit program privind orele de masa...........sunt sigura ca tu esti mai stricta decat mine in aceasta privinta si asta conteaza!!

mother
    Guest
    nuuuuu....varza e programul.... incerc sa-i dau la 5 ore..dar se mai fac si 6... in functie de cand plecam si cand ne intoarcem...dar cu tzatza intre mese...

si pt ca dimi nu se trezeste la aceeasi ora se deregleaza tot :)

rodhos
    Guest
    As fi jurat ca la tine este totul cu precizie!!Sincer

Si la noi este cam cum se nimereste si Stefan mereu ma pacaleste cu reprizele de somn......nu le are la fel de la zi la alta!!La noi explicatia este ca avem destul de multa vanzoleala pe aici ,noi fiind asa multi in jurul lui!Si in momentul in care noi suntem la masa musai sa pape si el....este destul de dificil ptr mine sa reusesc sa le fac program la toti!!

Revenind la greutatea lui Rares,nu cred ca acum este prea grasut eu zic ca se incandreaza in niste limite,alarmant ar fi ca de acu in fiecare luna sa ia cate un kg si noi avem aproape 11,Stef este foarte indesat zici ca-i saculet deci la 10 luni se prea poate sa fim cat sunteti voi!

Dar lasa ca de acum incep sa merga sa se agite si miscarea le va face bine!!

mother
    Guest
    hahha... nu are ceas cu cuc... si nici eu..(din pacate :) )

oho... si voi sunteti bine....al tau are gusa?

mother
    Guest
    apropo ii sta bestial in rosu :)

rodhos
    Guest
    multumim,da si el are barbita dubla.........de fapt abia se cunoaste barba adevarata!!nu-i leg caciulita sub barbie decat in cazuri extreme!!

Floricica Debutanta ioana07's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2008
    Postari in forum
    1.038
    Patricia face azi 10 lunite si la 9 luni si 2 -3 sapt avea 9,200. Dr. de fam. mi-a zis ca-i grasa si de aceea nu merge.nu stiu cantitativ cat mamanca,dar de ex. la fructe ii dau 1 mar+1 para+branzica/cereale/simple(alternativ).de iaurt... ce csa zic!? abia am inceput sa-i dau,dar nu stiu cat ii pot da.(cat ar trebui sa pape)

Floricica Debutanta ioana07's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2008
    Postari in forum
    1.038
    si eu vreau sa-i urmaresc greutatea. de la legume,carnita,fructe se poate ingrasa? eu cred ca de la lapte(fara lactoza) a luat in greutate sau cine stie. ideea e ca noi am inceput prost diversificarea si... In fine poate veniti c-un sfat bun si pt mine.(ce pot sa-i mai dau de papa

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari