Ultimele discutii din forum
    mother
    Guest
    serios? foarte interesant... la noi ii baga cu totul...fie iarna, fie vara...

Floricica Avansata ralu55's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2009
    Postari in forum
    2.375
    apropo de traditi, nu am mai auzit de sarbatoarea turtei sau de cea de a taia motul,decat de aici de pe forum.
    la noi nu exista traditia asta. dar mi-ar fi placut sa o avem

mother
    Guest
    asta cu motzul nu mai tine de biserica...
    la noi si la fete e tot cu motzul.. nu am auzit de turta pana acum

mother
    Guest
    a

Floricica Cu Vechime lidivina's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    5.056
    super tare faza cu scuipatu..nu am ami auzit...uiii..mai bine:)))

raluk...nici la noi nu se scalda bb la botez si nici nu se taie motul la 1 an:))
    esti catolica?

Floricica Senior miky2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    3.012
    Buna!!!vad ca v-ati mutat aproape toate aici...va invidiez si in acelasi timp nu inteleg cum de aveti timp (poate sunteti mai organizate ca mine)ca eu nu reusesc sa mai imi fac timp si pt mine...toata ziua:curatenie, supa lui alex, somn ,plimbare,baita...si mai ales ca acum suntem in perioada in care suntem gata la orice pas sa ne aruncam in cap-la propriu.

Membru inregistrat la
    05.02.2009
    Postari in forum
    2.375
    sunt ortodoxa...asta cu scaldatul la botez, vad ca difera de la oras la oras

mother
    Guest
    micky eu o mai am pe mama care imi gateste mie... dar fetele astea singure sunt eroine :)

Membru inregistrat la
    05.02.2009
    Postari in forum
    2.375
    miky nici eu nu am timp decat la amiaza cand doarme sau noaptea.
    am o femeie care ma ajuta la curatenie, sau am avut ca nu a mai venit de doua saptamani pt ca ii bolnava. ne-am certat din cauza alimentatiei copilului. va zic asta pt ca se incadreaza in topic.
    tot timpul are ideei "bune" despre ce ar mai putea manca copilul.
    are impresia ca ii slab si ultima data incerca sa ma convinga sa-i dau slanina cu paine pt "a se mai intrama".ii pensionara are doi baieti care la randu lor au copii si argumenta cu faptul ca ea asa a facut cu amandoi si "uite ca au ajuns la 40 de ani si sunt sanatosi tun"

Floricica Senior gabrielaene's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    4.655
    ce citesc aici(apropo de babisme) sunt de domeniul fantasticului :)))
    legat de botez,nici la noi nu l-a bagat cu capul in apa,l-a bagat pana la gat apoi pe cap l-a stropit cum s-ar zice,a luat cu mana si turnat pe cap.cred ca asta depinde de preot.
    legat de timp...mancare fac doar seara cand vine sotul acasa, curat la fel,altfel chiar nu am cand. ma gandesc oare cum va fi cand voi avea si serviciu,peste 1 an si ceva?

Membru inregistrat la
    05.02.2009
    Postari in forum
    2.375
    de cate ori ii preparam laptele imi zice sa pun in lapte zahar sau miere ca il bea mai bine

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari