Ultimele discutii din forum
    mother
    Guest
    mamici care doriti sa purtam o discutie constructiva, in care sa impartasim idei si pareri despre noutati in \"domeniu\" va invit pe acest topic...
    cine nu agreeaza sintagma \"asa am crescut si noi si nu am patit nimik\" va rog sa poftiti...

Floricica Cu Vechime catanicegirl's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2008
    Postari in forum
    6.985
    sunt de acord cu tine,timpurile s-au schimbat,deci sintagma nu isi mai are rostul

mother
    Guest
    buna cata:)

da... multi doct sunt si ei invechiti si devine din ce in ce mai greu sa afli cum sa iti cresti copilul..mai ales in primul an de viatza...cand ai anumite restrictii

Membru inregistrat la
    07.11.2008
    Postari in forum
    6.985
    si mai este o chestie contradictorie...in fiecare carte sau revista de specialitate scrie cam alte lucruri.noi ce sa credem?

cocolino12
    Guest
    bun subiectul andre...
    felicitari ...

mother
    Guest
    am culcat pe bb....pupi nico..
    ma gandeam si eu cata incredere poti sa ai si in revistele astea...ca cei care le scriu sunt ziaristi nu doctori...dar macar citim si noi in mai multe locuri...si mai cugetam si noi...tre sa iasa ceva bun :)

Membru inregistrat la
    07.11.2008
    Postari in forum
    6.985
    de ex,eu nu prea inteleg cum e cu sucurile de fructe pt copii.intr-o parte intra la diversificare si dupa 4 luni,altundeva am citit ca se dau inainte de diversificare,adica pe la 6-8 saptamani.nu stiu ce sa cred.

mother
    Guest
    iar unii merg pe san si nimik altceva pana la 6 luni...tu alaptezi?
    eu nu i-am dat nici apa pana la 5 luni juma..san si atat...

Membru inregistrat la
    07.11.2008
    Postari in forum
    6.985
    da,alaptez.si doar atat
    nu vrea ceai deloc,si ia f bine in greutate cu sanul.asa ca ma gandeam sa mai intarzii diversificarea.este timp

mother
    Guest
    oho...e mult prea devreme....
    eu am cateva prietene plecate...si cateva fetedepe forum....prin europa medicii recomanda san pana la 6 luni....fara sucuri

mother
    Guest
    nici eu nu i-am dat ceai...nu am vrut sa ii umplu burtica cu ceai..mai bine tzatzi....nu au nevoie de lichide suplimentare cei hranitila san...doar daca e f cald ....30 de grade...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari