Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta livya's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    buna!mamicilor voi mergeti la mare cu boboceii?bineinteles cine poate, si are posibilitatea de a pleca!eu abia astept sa merg,numai sa se mai incalzeasca un pic...sper spre sfarsitul lui mai.eu cel putin ador marea.

Floricica Senior dariutza2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2009
    Postari in forum
    2.798
    si noi vrem sa mergem la mare ,dar inca nu stim daca au aprobat sotului ptr bilete de la servici.si mie imi place la mare......sincera sa fiu acu as merge oriunde numai sa plec de acas si daca s-ar putea fara strumfuleti macar citeva ore ........dar nu se poate asa ca mergem impreuna unde o fi.nu stiu cum va fi cu daria....matei sigur va sta in apa cit de mult va putea

Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    asa si eu,as merge numai sa nu stau acasa...vai ca abia astept!si la mihai cred ca o sa-i placa in apa,numai cand vede ca il pregatesc de baie,e asa entuziasmat.

Floricica Nou Venita nicoleta gartan's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.04.2009
    Postari in forum
    56
    Buna fetelor!Si ieu debia astept sa ajung la mare,este prima data cand asi merge cu copii la mare singura am mai fost,(sper sa fie totul bine pana atunci stii cum se zice sa nu ti faci planuri)Dar totusi asi avea o problema de la prima sarcina mi0au ramas vergeturile si mi-e tare rusine sa ma dezbrac cred totusi ca o sa-mi cumpar un costum de baie cu totul numai daca o mai fi la moda( nu am mai fost de 2 ani).Au fost bebeii mici si nu am mai ajuns,dar acum de abia astept poate ne intalnim.pupici

Guest
    Fetelor,puteti citi parerile mamicilor despre mersul la mare cu piticiii:aici

Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    buna nicoleta!vai,si mie mi groaza un pic cu dezbracatu in costum,ca am la vergeturi pe burta multe,si pe lateral dar mai putin.si eu m-am gandit la costum intreg ,dar nu stiu ce sa fac,ca sunt si modele la moda si frumoase,sa vad...

Floricica Nou Venita nicoleta gartan's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.04.2009
    Postari in forum
    56
    BUNA!livya am aceiasi parere ca si tine mi-e groaza sa merg la mare numai din cauza vergeturilor si ieu ca si tine am pe burta si pe laterare foarte vizibile.mi-e rusine ca o sa se uite isistent la mine.o rezolvam noi cumva numai de dragul dea merge la mare.

Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    buna nico!da stii ce uite-sa ,ca doar suntem mamici,nu!voi ce fel de crema cumparati pentru soare?[imbratisarea]

Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    scutec de apa,oare de unde as putea sa iau,este in farmacie sau la magazine?voi stiti ceva?

Floricica Nou Venita capy's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    39
    Buna fetelor, si noi plecam la mare in august....:) ...abia astept....nu mai am rabdare:P
    Si eu am vergeturi, dar sincer, nu tb sa ne mai gandim la ele, nu? Exista o oarecare jena, dar asta este. (Vreau sa va spun ca toata sarcina m-am dat cu ulei de masline pe tot corpul si tot am facut vergeturi pe fese).
    Hai sa lasam vergeturile.....nu le mai bagam in seama :):P
    Eu am cumparat de la Nivea....crema cu factor 50 speciala ptr bebelusi. Iarina are 8 luni...abia astept sa o vad cum se balaceste in piscinuta ei :)) Mai ales ca ii place mult apa.
    Scutec de apa...nu am auzit...dar am vazut pe un site ...slip impermeabil care retine si scunul bb-ului....sunt in functie de kg bb-ului...la vreo 30-40 Ron...cauta pe net.
    Ce ati mai luat voi ptr vacanta la mare?
    Asteptam si alte sfaturi.....pupicii...

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    eu i-am cumparat scutec special pt balacit in apa si am gasit in supermarket firma Huggies... Pampers nu am gasit...

poti cauta... scrie pe ambalaj ca sunt speciale pt apa

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari