Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Senior elybacau's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    haideti sa ne amuzam impreuna.sunt sigura ca fiecare din noi a trait cel putin o experienta de tot rasul cu bebe.nu pastrati numai pt voi.povestiti sa ne amuzam si noi si de ce nu sa invatam din greseli.

Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    dar sa incep eu.am una destul de tare.alex era micut avea 5 zile....si eu o proaspata mamica disperata.aveasm acasa un termometru de hartie care se pune poe frunte si-ti arata gradele.se gaseste la farmacii si e gratis.si cum bebe meu era mancat spalat si toate alea..de ce sa stau eu linistita si sa nu-i iau temperatura???si..desigur am folosit termometrul cu pricina pe pieptul lui cand surpriza 39 grade im,i arata....cred ca am sunat 6 mamici +pe mama si pe sot l-am trimis sa-mi aduca doctorul acasa fiind frig afara...mama mi-a spus sa-i pun un prosop umed pe corp...zis si facut...doctorita l-a trimis pe sot sa cumpere un termometru adevarat...ajuns acasa l-am folosit.bebe meu nu avea nimic.dar nu va spun cat am plans si ce transpirata eram...:) din greseli invata omul....
    in concluzie acel termometru se foloseste doar pt adulti si numai pe fruntea lor....si cand te gandesti ca a stat saracukl infasurat in carpa rece....degeaba,,,eram sa-i pun si paracetamol insa noroc ca era prea mic....NU FACETI CA MINE:)

Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    ASTEPT CU DRAG SI POVESTIOARELE VOASTRE.
    AICI NU JUDECAM CI DOAR NE AMUZAM.NU FITI TIMIDE IN SENSUL ASTA.

mischa2000
    Guest
    si eu cu probleme la bilutza ..
    am stat 11 zile in maternitate ... program fix ... la sase spalau in camera ... scularea, spalarea bebelului ... etc ...
    am venit acasa ... vreo doua zile ce credeti ca am facut ...
    scoala copilu\' cu noaptea in cap ... pe taica-su la fel ... spala copilul ... pana m-am prins ... si da-i cu somn pana la 10 ...

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Foarte amuzanta povestioara si interesant subiect.
    Nu imi amintesc o intamplare hazlie,de obicei gandesc foarte bine inainte sa fac ceva,ma asigur ca e necesar,dar cine stie,niciodata nu e prea tarziu...cu siguranta voi povesti.

Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    ei..eu mai am..noaptea pun pampersul invers(atunci cand il schimb noaptea caz rar) si asa de bine-l pun ca face pipi pe haine:):) s-a intamplat de vreo 3 ori..daca dorm...

Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    sau dupa ce-i dau papa noaptea il pun pe piept sa ragaie...si-l uit asa..3 ore..apoi imi dau seama ca a stat suficient pe mine..il pun in patut ...ma culc...si dupa 60 secunde plange...lunch time:):)abia apoi realizez cat am dormit impreuna:_
    oare numai mie mi se intampla??

mischa2000
    Guest
    asta e cosmarul de care am fugit intotdeauna ... sa nu care cumva sa adorm cu ea ... si doamne fereste sa o strivesc ...

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    si eu la fel...am dormit 2 nopti la sora-mea in Bucuresti si neobisnuita sa fie cu mine in pat Alex ...n-am inchis un ochi sau daca o faceam saream imediat...

mischa2000
    Guest
    eu multa vreme ... ma trezeam si incepeam sa bajbai prin pat ... dupa ceva vreme m-am mai desteptat ... ridicam capul si o vedeam in patut ...

mischa2000
    Guest
    si tot in perioada aia aparuse la stiri un caz cu un bebelus sufocat de mama care a adormit peste el ... alaptand ...

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari