Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Pentru mine a fost un cosmar plecatul din judet cu bb pt 2 zile am vrut sa vad cum se comporta si a fost nasol.Nu a vrut sa doarma in patul acela nu a mai facut nici kk pana nu am ajuns inapoi acasa.

Voi ati avut asa probleme sau Karina e mai sensibila ?

Floricica Nou Venita lauralaura's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2008
    Postari in forum
    71
    si eu trebuie sa plec cu fetitele mele din tara si ma ingrozeste acest lucru...

Floricica Nou Venita lauralaura's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2008
    Postari in forum
    71
    chiar daca o sa mergem cu avionul...nu stiu cum reactioneaza...

Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Eu am plecat doar in alt judet si a fost nasol de aceia asi vrea sa stiu daca si alte mamici au patit la fel,dar poate bb tai sunt mai cuminti ,bafta si nervi de cauciuc
    Multa sanatate la printesele tale.

Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Noi nu am avut probleme cu transportul ci cu cazarea si schimbarea casei

Floricica Nou Venita sebsil's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2008
    Postari in forum
    37
    eu am plecat cu baiatu din italia si sa stiti ca a fost totul ok pana in romania. a si bb avea 4 luni. toata treaba e cum te organizezi. acum are 9 luni si sar plimba non-stop cu masina,ii place sa se uite pe geam sa studieze pana adoarme. asa ca mamicilor curaj.
    va pupam

Floricica Debutanta gabriela-ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    878
    Si noi am fost in Ro cand Jessi avea 9 luni. In avion la dus a plans un pic spre sfarsitul cursei, dar eu cred pt. ca era obosita si nu reusea sa adoarma, prima oara in afara casei. La intors nici un fel de problema, cred ca deja stia despre ce este vorba si a si dormit in avion s-a si jucat si nu a plans deloc. Important in avion e sa dati copilului biberonul cu apa sau cu ceai, ori suzeta ca sa nu i se infunde urechile la decolare si la aterizare.
    Calatorie placuta si multi pupici!

Floricica Nou Venita nicoleta85's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2008
    Postari in forum
    35
    si eu o sa plec in romania anul viitor cand alexia mea o sa aiba 1an si 3 luni si drumul e destul de lung

Floricica Senior robynely's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    4.526
    am fost plecati de multe ori cu roby cate 4-5 zile si nu am avut nici o problma cu ea.a papat,a ddormit,a fost ca si acasa.

Floricica Avansata saria's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    2.020
    eu am plecat cu copilul si cu sotul in Spania cand David avea 3 luni, am calatorit cu avionul si s-a comportat admirabil, daca nu luam in considerare ca a facut de doua ori kk de m-a auzit tot avionul .
    Iar cand ne-am intors din Spania am venit cu masina, si drumul s-a lungit cu o noapte. Deci in total am stat pe drumuri doua nopti si doua zile si s-a comportat foarte frumos. A dormit in scaunel ca si in patut, si la fel a mancat si dormit si in timpul zilei ca si acasa. Cand ne-am intors din spania avea in jur de 5 luni.

Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Vad k voi nu aveti probleme cu bb in calatori o sa o scot si eu mai des poate se obisnuieste.La anul o sa mergem la mare si un tur Praid,Bucovina sper sa o obisnuiesc pana atunci cu schimbatul de pat

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari