Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ana1981's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2007
    Postari in forum
    9

Cum il imbracam pe bebe la botez?

Cum imbracam bb la botez?

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    normal deoarece nasa are datoria sa il imbrace dupa cu ceea ce doreste ea

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Nasa cumpara tot trusoul...eu asa stiu..ea are datoria aceasta.
    daca nu..exista trusori in magazine pt bebe..speciale pt botez.

aligi
    Guest
    eu l-am imbracat pe vali pana la biserica cu hainute de la mine, si i-am dat niste ciorapei de la nasa (asa se zice ca trebuie sa aiba ceva si de la nasa), iar dupa botez i-am dat numai hainute de la nasa.

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    Mie mi l-a imbracat moasa cu hainute cumparate de ea si l-a biserica l-a dezbracat nasa si l-a imbracat tot ea cu trusoul pt bebe!

Floricica Nou Venita bombonel's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.10.2007
    Postari in forum
    96
    la mine i-a imbracat nasa cu trusoul cumparat de ea.Si eu cand am fost nasa tot asa am facut am cumparat tot pt bb de la pampers si sunt de cumparat hainute foarte frumoase pt botez

Floricica Avansata niko_mario's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2007
    Postari in forum
    1.561
    eu l-am imbracat cu hainutele mele pana la biserica iar dupa ce la scaldat la imbracat nasa din cap pana in picioare cu hainutele ei speciale pentru botez chiar si cu papion:))

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Pe noi a vrut nasa sa ne imbrace si la dus si la intors cu hainute de la ea, dar stiu ca nu-i obligatoriu....ea are datoria sa cumpere hainute doar pentru scoaterea din biserica..numai daca-i face ei placere sa cumpere si pentru dus la biserica.

Floricica Novice madalina_madu's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2007
    Postari in forum
    447
    pe daria a imbracat-o nasa cu hainute de la ea dupa botez si dupa scaldatoare. cred ca depinde de fiecare. eu nu am vrut sa o imbare inainte. pe nepotul meu nasii lui l-au imbracat si la dus la biserica si dupa botez.

Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    si la mine, pe Patricia a imbracat-o nasa cu hainutele ei dupa ce a fost botezata; de dus, ne-am dus cu haine luate de mami si tati; totusi, ma intreba cineva daca e obligatoriu sa fie imbracat bebe cu hainute albe? sau e vreo superstitie legata de asta? voi ce stiti?

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Nasa cumpara tot trusoul necesar pt botez. Toate hainutele necesare copilasului ( ciorapi, costumas sau rochita, bonetica, papucei, si cele groase pt vremea rece, paturica, prospel, batistuta, panglica...etc)
    La noi, nasa imbraca copilul cu hainutele luate de ea. nasa se ocupa si de lumanarile pt botez.
    Acum nu stiu daca este obligatoriu sa imbraci copilul numai in alb, cert este ca in magazine gasesti hainute speciale pt botez doar albe.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari