Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de ankag Vezi mesajul
    Eu cred ca am avut noroc ca fata mea e destul de precoce si isi face singura de lucru. De la 3 luni a inceput cu intorsul de pe spate pe burta si asta exersa mereu. Apoi era ofticata ca nu poate avansa... dar inainte de 6 luni a inceput sa mearga bine in 4 labe si sa ajunga oriunde vrea ea. Apoi curand s-a ridicat in picioare si a inceput sa mearga pe langa lucruri. Asa ca isi gaseste singura de lucru... exerseaza.
    Jucarii am folosit si noi caruselul muzical cam pana pe la 3-4 luni... apoi n-a mai interesat-o. Oricum prea mult n-a interesat-o niciodata. Am avut salteluta din aia cu jucarii suspendate, dar o foloseam pe post de patura mai mult, ca ea tot pe burta vroia si n-avea treaba cu jucariile.
    Acum avem zornaitori care ii plac mult, da cu ele de podea :) Jucarii din cauciuc care piuie, pe alea le strange, le tranteste si ii place cand aude piuitul. Are o cutie din carton in care ii pun jucariile si ii place sa o plimbe pe covor, sa rastoarne jucariile din ea, etc. Ii plac animalutele de plus, mai ales cele care au cate un picior mai mic bun de supt (si sosetele ii place sa le suga :))))), sau mai am un strut cu care e foarte prietena, ca il trage peste tot de gatul lung si de picioarele lungi si subtiri. Cel mai mult cred ca ii plac cablurile... dar n-are voie.
    I-am luat si un centru de activitati cu scaun gen premergator, dar nu o pun in scaun... se ridica singura la el si il impinge (se roteste in jurul masutei cu activitati). Ii place mult pianul de la masuta respectiva si mai am o jucarie muzicala... gen telfon-masina care si aia ii place mult. Deci recomand jucariile muzicale... le atrag atentia si ii tin ocupati o perioada.
    In rest, la plimbare nu prea ii place, nici in scaunul de masa... cam nicaieri unde sta relativ imobilizata. Nici in brate nu ii place, decat cand papa la san.
    La noi ziua e joaca singurica, joaca cu mami si tati, somn si muuult alaptat.
    =))))))))))) daaaaaaaaaaaaa.... si a mea are un strut tot asa, cu picioare si gat lung... si le-a gustat pe toate..:))))))))))) sosetele, ciorapeiii, hainutele, paturica...toate la rand.. ce o enerveaza cel mai tare e ca nu poate inca sa merga, se taraste, se rostogoleste si urla cat o tine gura, dar nu plans, ci urlet de nervi cand nu ajunge cand vrea ea si cat de repede vrea la ceva ce ii trebuie... pe mine ma amuza, dar cand incepe sa urle mi-e ca vecinii s-or intreba daca nu are ceva mai grav..:)))))))))))))))

Floricica Nou Venita alina suticau's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75
    Citat Postat de snowdance22 Vezi mesajul
    telefonul meu e deja praf. l-a aruncat de 2 ori de i-a sarit bateria..:)))))) telecomanda...nu mai zic...
    vai pai tu mai reusesti sa faci ceva cand nu doarme eu ajung pana la bucatarie si deja plange zbiara mai exact si acum se intoarce pe toate partile se ridica de fund in sus si vrea sa plece se sprijina in cap si se enerveaza k nu inainteaza,noi suntem maraiti de la dinti,m-a inebunit cu mierlaiala lui asa si cand e la mine in brate nu mai stiu cu ce sa-i dau am auzit acum de un siropel calam baby zice k e ptr copii agitati din cauza dintisorilor stiti ceva de el?

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    N-am auzit... am auzit de un calmogel ceva...
    Noi am fost cu tzitzi una-ntr-una... pe post de inel de dentitie si anestezic si suzeta :)))
    Macar aia mi se parea mai usor... ca nu putea sa si planga in acelasi timp... era liniste si pace.

Floricica Nou Venita alina suticau's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75
    ce bine a renuntat la san acum aproape 1 luna il calmam tot asa si eu dar ce sa fac asta e ne-a recomandat mai nou o dr calma baby cik e din plante si il mai potoleste din agitatia asta k nu doarme bine nici noaptea,la voi cum era cand v-au dat dintii nici noaptea nu dormeati????

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Nu am avut asa probleme cu somnul... eventual se trezea mai des, dar ff rar (de maxim 5 ori) nu a adormit rapid dupa ce papat noaptea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari