Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    noi marsupiul il folosim cu succes,nu am foslosit insa suzeta delok ,la fel si biberoanele ,ptr ca eu alaptez ,nu am folosit prea mult nici caditza de baie,pana acum am crezut ca amdat banii degeaba pe pompitza ptr mucusori insa acum cand a fost racita am folosit-o cu succes ,am dat banii degeaba si pe termometru ca doar nu-l putea folosi pe al nostru ,de ,asa am gandit atunci,hanutele le-am folosit toate aproape ,cu exceptia celor groase ,de scos afara ,ptr ca era prea mica nu am iesit,iar cand ii erau numai bune si am fi putut iesi afara se incalzise vremea.

Floricica Senior adyna26's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2007
    Postari in forum
    2.927
    nu am folosit deloc suzeta si biberonul, masa de infasat foarte putin si marsupiul deloc, plange puiul meu inca este in el. dar deja folosim cu succes canita pentru bebelusi.

Floricica Nou Venita vali partene's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2008
    Postari in forum
    244
    Folosim suzeta, biberoane si eu pompa de muls. Marsupiul l-am folosit doar de cateva ori. Scaunul de masina am crezut ca n-am sa-l folosesc numai cand mergem la control sau la bunici, dar se pare ca il folosim cu succes cand papam suculet sau pireu de fructe. Avem 4 costumele din fas si nu le-am purtat niciodata intrucat ii erau prea mari...probabil cand o sa fie iar iarna o sa-i fie mici. Am primit de asemenea 4 rochite de botez, am folosit doar una.

Floricica Nou Venita andreius2003's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.05.2008
    Postari in forum
    34
    Doar cremele nu le-am folosit.Am de toate firmele ,la cutii la pliculete uleiuri.Cu ulei il mai dau dar atatea creme cate am primit...pt ce?S-ar putea irita de la ele.Acum abia reusesc sa-l prind sa-i dau scutec daramite sa-l tin la masaj si da cu creme.Doamne feri!
    http://copilul.ro/index.php?Intelepti_ca_serpii_si_blanzi_ca_porumebeii&s=47&id_poveste=569&a=8

Membru inregistrat la
    08.05.2008
    Postari in forum
    34
    A si marsupiu.Al meu era foarte lung foarte mare a crescut repede si a depasit repede nr maxim de kg pe care le suporta marsupiu.Oricum si cand il purtam(l-am purtat de vreo 4 ori in el) arata de parca era chinuit si ziceai ca-i jumatate din mami.Plus ca era vara si cald si transpiram amandoi mai binisor.Acum are un an si 4 luni si are 15 kg, alt bai abia ii mai vine cele mai mari scutece.
    http://copilul.ro/index.php?Intelepti_ca_serpii_si_blanzi_ca_porumebeii&s=47&id_poveste=569&a=8

Membru inregistrat la
    08.05.2008
    Postari in forum
    34
    rectific ii mai vin nu ii mai vine...euforia scrisului

Floricica Cu Vechime Lavinia_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    nu am folosit marsupiul decat o data cand am fost la cumparaturi si m-am ales cu dureri de spate si mai o data am incercat sa matur cu ea in MARSUPIU si nu am putut face nimic si plus s-a incitat in el, am avut o gramada de ROCHITE dar pana pe la 3 luni nu prea am imbracat`o ca mi se parea ca nu se simte bine, mai bine statea fetita in body... a si salopetele pt 0-3 luni un chin nu le-am purtat niciodata .. poate pt ca a mea a fost nascuta si vara ... acum tre sa fi atenta si la sezon..
    POMPA- cred ca e bine sa o cumperi dupa ce incepi sa alaptezi eu am inceput si am pompat si mi-a venit mai mult lapte decat manca a mica si noaptea trebuia sa ma scol sa ma mulg ca nu puteam dormi cu sanii plini desi a mica dormea bine mersi
    SUZETA- decat una folosim de are o gaura de poti sa bagi degetu in ea ... cica astea ar fi mai indicate acum la bebei ...
    BIBEBOROANE si STICLE am primit un sterilizator si acolo erau 2 sticle .. si biberoane am cumparat pt nou nascuti si m-am descurcat cu 2 sticle si vreo 2 biberoane... dar mai nou nu ii mai dau cu biberonu ii dau direct de la san si e mult mai bine
    PATURELE subtiri le folosesc peste tot pe unde pun bebelu ca se irita pielea chiar is bune ..am vreo 12 is bune si in loc de barbitica ... ca eram eu lenesa si nu puneam la fata la gat barbitica dar chiar is de folos ..sau cand veneau oamenii in vizita mai ales in prima zi luam paturica pe umar si asa luau fata in brate , nu pe hainele lor

Floricica Cu Vechime Lavinia_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    mai folosim CARUCIORU ,.. SCAUNU DE MASINA, LEGANUSUL sau scaunelul ala de vibreazu.... SALTEA DE SCHIMBAT .. tare buna!!!!! ca il mai apuca pe bebe sa faca pipi asa face pe saltea nu prin pat sau pe unde il mai schimbi .. tare bun abuna e mesha pt carucior sa nu ii manance pe bebei tantarii .. jucarii vreo 3 are fata mea la 4 luni si cred ca is prea multe ... cam atat ! aaa si nu are decat 2 paturele mai grosute si nu prea le folosim acum ca e mai rece da .. dar pe vara am folosit paturicile alea subtiri de le-am folosit peste tot pe unde era ..

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    ce am folosit noi cu succes la inceput au fost scutecele de unica folosinta pt ca nu aveam masa de infasat si asa protejam locul in care il schimbam si i le puneam si in patutul lui peste cersaf casa nu pateze lenjeria cu laptic, carutul , patutul, hainute de tot felul biberoane , suzete la la 4 luni.
    nu am folosit unele hainute primite cadou, unele cosmetice tot primite pt ca noi folosim acelasi produs de la prima baita!

Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    Am folosit doar de cateva ori masa pentru infasat care este atasata patutului. Vlad nu suporta sa fie schimbat pe masa cu pricina, in schimb adora sa fie schimbat in pat.

Am mai cumparat si mi-a fost complet inutila o pompa de san tip seringa. Mi-a fcaut rani si nici lapte nu scotea. Am schimbat-o cu una mai performanta de care sunt incantata.

Pompita nazala nu am putut sa o folosesc pentru ca nu avea capat de aspiratie subtire. Trebuie schimbata si aia.

mischa2000
    Guest
    cea mai buna achizitie a fost baby-phone-ul ...
    l-am folosit aproape doi ani si baniesc ca macar inca un an voi mai avea nevoie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari