Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    Eu am folosit cam toate,doar masa de infasat nu o folosesc ca mi-e frica la cat de tare se misca si se zvarcoleste Bianca.Astept opinii.

Bineinteles ca poate ce folosec eu nu e de folos la alta mamica si invers.pupici.

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    si ce am folosit f mult(si inca folosesc cu succes):
    -cosmeticele(ulei,sapun lichid,sampon anti-lacrimi,pudra,bepanthen crema(nu unguent ca e tare lipicios);
    -ser fiziologic;
    -hainute...body cu capse si sus si jos,pantalonasi cu piciorus,bluzite,costumase cu totul(sunt f utile si practice cand trebuie schimbat bb),manusi anti-zgariere(sunt f utile impotriva zgariatului si ii tin si cald),Bianca are mai tot timpul manutele cam reci :(;
    -biberoane ,mari si mici...am vreo 7,dar doar 2 sunt in folosire intensiva:);
    -suzeta e f buna,mai adoarme cu ea in guritza;
    -patutul....il folosesc mai mult la schimbat scutecul si hainutele ca nu sta in el mult timp si incepe serenada;
    cam astea ar fi deocamdata.

Floricica Nou Venita danielap's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    230
    eu folosesc tot ce am insa ceea ce am folosit cel mai putin a fost cadita. Am un scaunel special de cadita care se prinde cu niste ventuze si al-am pus direct in cada mare.

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    eu am cumparat suzeta si biberoane dar timo nu le a vrut, asa ca nu mi au fol.bibe acum incepe sa mai accepte la ceiut.

stefaniajohansson
    Guest
    si eu am folosit aproape tot..mai putin suzetele..a avut 6..una am ars-o eu hahah..restul nu le-a prea agreat..acum chiar de loc..biberoane inca nu am folosit..
    unele hainute ce le-am primit..si cam atat..

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    manusi , suzeta , biberoane nu le-am folosit deloc

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    eu pt masa de schimbat am un fel de saltea mai inalta pe margini,asa ca un fel de vanita si nu poate sa cada de pa masa. e fain ca e siportabil si il pliez si il pot duce cu mine.
    am cumparat suzete si nu le folosesc , nu ii plac.
    am cumparat paturica speciala pt infasat care am folosit-o pana la 6 luni si mi-a placut f mult.nu se zgaria si ii tinea de cald.
    mai folosesc cantarul,arcula cela pe care se atarna jucarii si bebe se joac ape podea.jumper,bouncer leganel. au fost de folos ca o mutam din unul in altul.caruciorul il folosesc f bine siscaunul de masina.geanta de scutece pt voiaj.

Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    nu am folosit suportul acela de cadita, ca nu statea bine in el, nu am folosit manusi si o crema Mustela pe care am dat o gramada de bani, in rest, totul a fost folositor: cosmetice Bubchen, ser fiziologic, Bephanten, imbracamintea toata ( chiar daca au fost prea multe, macar o data o imbracam cu fiecare, daca nu apucam sa i le dau mai mult timp- in primele luni), patutul, scaunelul de masina, premergatorul, si ar mai fi...

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Eu am cumparat 6 biberoane si sterilizator pt ele dar nu le-am folosit decat de cateva ori la inceput sa-i dau laptele de care ma mulgeam si cateva hainute .

Floricica Avansata dana maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2008
    Postari in forum
    1.830
    Suzeta noi nu am folosit-o deloc si acum chaar imi pare bine.

Floricica Senior irina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    4.494
    eu am cumparat pat cu masuta de infasat, chiar eram disperata sa aiba si nu am folosit-o decat o data pt infasat si atunci era sa cada de pe ea, in patut, doar ca suport pt pampers am folosit-o dupa, cateva haiute pt nou nascuti care lui nu i-au venit ca a fost de 4 kg.
    acum i-am cumparat scaun pt masa si chiar sunt fericita ca am facut investitia asta pt ca ii place la nebunie in el si papa si frumos. in rest tot ce am cumparat am folosit.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari