Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166
    eu i-am pus lu miha la 2 zile si nu ereau medicinali.i-am luat de la bijuterie si le-am dus asistentelor

Floricica Nou Venita andreea_paraschiv's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.12.2010
    Postari in forum
    22
    buna si la multi ani!....si eu i-am pus fetitei mele cercei din maternitate pana sa ies....am dat asistentei cu care m-am inteles cel mai bn si mi-a adus-o cu atele medicinale in urechiuse. Cred k e mai bn asa k nu cred ca as i suportat sa o vad cum plange cand ii da gaura...I-am tinut atele vreo 3 sapt pana s-a vindecat (ii dadeam in fiecare zi cu lapte de la mn pe urechiuse, asa am auzit ca e bn) si dupa aceea i-am pus pe cei de aur.

Floricica Nou Venita crinamm's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2011
    Postari in forum
    29
    Si noi avem de la 3 zile.L-a inceput a sangerat un pic insa a trecut .

Floricica Novice madalik's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2009
    Postari in forum
    531
    Karlei i-am pus cercelusi la 6 zile,a plans putin dar a trecut

Floricica Nou Venita maximilian's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    47
    bubulina noastra e nascuta in cipru...am vrut sa-i punem cercei,dar acolo se dau gauri la bebei dupa 6 luni,doar la farmacie,cu pistolul,contra cost.am fost in italia si nici acolo nu dau gauri pana la 3 ani.am venit in ro de sarbatori,ocazie cu care i-am dat si gauri,la bijuterie,cu pistolul.avea 4 luni,a plans putin dar a trecut.s-a vindecat repede.zic eu,ca e mai bine mai devreme.uita repede de durere.cum spune si ank,mie mi-a dat mama gauri tot asa,la 6 ani,cu ac incins si dop de pluta in spate.o experienta f traumatizanta,care n-as vrea s-o mai simta nimeni.asa era atunci.

Floricica Nou Venita pufarina's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2011
    Postari in forum
    1

Foarte Bine

Eu i-am pus cercelusi a treia zi dupa ce s-a nascut.

Floricica Nou Venita anisoara86's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2010
    Postari in forum
    7
    noi iam pus cristinutei cercei la a doua zi dupa nastere si nu a avut nimic.

Floricica Nou Venita anisoara86's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2010
    Postari in forum
    7
    Lilypie First Birthday tickers

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Am de gand sa ii pun si alexandrei cercei acum cred ca e timpul potrivit

Floricica Cu Vechime maryya's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2008
    Postari in forum
    8.245
    Buna ziua!
    Azi i-am facut gazei mele gauri pentru cercelusi . A urlat ca din gura de sarpe, nu o lasa pe doamna asistenta deloc sa se apropie de urechile ei, intr-un final am reusit cu chiu cu vai..... Problema e ca acum vreo ora s-a trezit plangand foarte tare si cu greu am impacat-o si a adormit la loc....nu stiu daca o dor urechile sau din cauza ca a retrait evenimentul in vis. Sper sa nu avem probleme si sa se infecteze cumva, Doamne fereste... Acum regret foarte mult ca nu i-am pus cerceii cand era foarte mica, altfel ar fi suportat/uitat durerea...

Floricica Nou Venita ancuta_b's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2011
    Postari in forum
    137
    fata mea are cerceii din a doua zi de la nastere! i-am avut la noi, i-am dat asistentei care se ocupa de bebe si a rezolvat tot! va dati seama ca nici eu n-am stat s-o vad suferind si ea era asa micuta, nici nu se dezmeticise bine pe unde e! cred ca-i cel mai bine-asa!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari