Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andresita83's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2010
    Postari in forum
    8
    Si eu i-am pus fetitei cercelusi de aur la 3 zile de la nastere in maternitate. Sunt de acord cu fetele ca acolo e cel mai bine, mediu steril, iar copilul la varsta asta uita durerea repede.
    Mie cerceii mi se par un simbol al feminitatii si nu mi-as vedea fetita fara ei.

Floricica Cu Vechime kamyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    9.867
    sotul i-a cumaparat cerceii inca inainte de a se naste dar aici nimeni nu face gauri la copii asa de mici.deci trebuie sa stea in dulap pana in iulie cand venim in romania sa-i facem gauri.

Floricica Nou Venita geanina79's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2008
    Postari in forum
    7
    Giorgia are 7 luni dar cand avea o luna i-am pus cercelusi medicinali(cu pistolul)sub indrumarea pediatrei. Dupa o luna am schimbat cu cei normali(pt copilasi dar de aur) si ii merge tare bine si e frumusica foc. Te pup

Floricica Nou Venita adriana1981's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    7
    Buna fetelor! Eu i-am pus cercei din spital la 4 zile de la nastere si nu au fost probleme.

Floricica Nou Venita copilbun's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2008
    Postari in forum
    10
    BUNA si noi i-am pus fetitei cercei dupa botez adica la 3 luni si a fost bine
    dar am mers la o bijuterie si ne-a facut cu pistolul si a fost mai usor a plans foarte putin apoi am dat-o de cateva ori pe zi cu crema de galbenele sanatate bebeilor

alinutza82
    Guest
    Nici in Franta, cum zicea cineva mai sus din Germania, nu se pun cercei la copii asa de mici.
    Gaurile se dau incepand cu varsta de 3 ani. Iar motivul e simplu, pana la acea varsta lobul urechii isi schimba forma si dimensiunile, deci risti sa ajungi cu o gaura mai sus si una mai jos.
    Eu am gaurile la distante inegale pentru ca si mie mi-au dat gauri imediat dupa nastere.

Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    Buna
    Sunt din Piatra Neamt si as vrea sa-i pun cercei fetitei mele. Poate stiti voi unde se pot face gauri. Am fost si la Levi si la Cristi Gold si acestia fac numai dupa 8 luni. As vrea sa-i pun acum pentru ca uita repede durerea. Imi e frica mai tarziu pentru-ca atunci va constientiza si se mai intampla cine stie ce. Fetelor din Piatra Neamt unde ati fost voi?

mersi

stefaniajohansson
    Guest
    Exact asa e si la noi. Nimeni nu accepta sa faca gauri la un copil mai mic de 3 ani.

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    Noi i-ampus cercei piticei in a patra zi de la nastere cand am iesit din maternitate, adica ne-au facut gaurile acolo, am dat cerceii la ultima alaptare dinainte sa plecam acasa, si cand ne-a adus/o a aparut cu cerceii...au fost cercei normali! Nu am avut absolut deloc probleme...daca nu ii puneam atunci nu stiu cine mai ii facea gauri!
    Cat despre opinii eu le-am explicat celor din familie ca lumea s-a schimbat de cand eram noi mici, si asa se va schimba pana va avea Sara copiii...si ce era valabil atunci acum poate numai este! Ca asa se tot gasesc persoane sa isi dea cu opinia...eu am intampnat probleme la faza cu taiatul unchilor, ca cica daca i le tai o sa fie hoata: Si le-am inchis gura spunandu-le ca si Vanghelie e hot!

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    Acum nu stiu daca este oificiala traba si in Romania...eu am trata cu asistenta,i-am dat ceva de o aluna si/o maslina si a rezolvat problema!

Floricica Debutanta cristynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    si noi avem cercelusiiii pusi din maternitate si sunt de aur si nu am avut nici o problema

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari