Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita vanessabububebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2009
    Postari in forum
    1
    Nu mai stiu ce sa cred....fetita mea are 7 luni si suntem in noiembrie. Persoane din familie sustin ca nu trebuie sa-i pun cercei, iar alte mamici spun ca da, ca ar trebui....as vrea sa stiu ii pot pune acum cercei medicinali?

Floricica Senior krissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2008
    Postari in forum
    3.803
    Eu zic sa faci asa cum crezi tu, nu sa te iei dupa altii... eu i-am pus fetitei mele cercei in vara asta, la 1 an si 5 luni, dar pentru ca asa am vrut eu, nu la indemnul altcuiva... Ai puea sa-i pui cercei medicinali, dar in doua - trei saptamani trebuie sa-i schimbi cu cei de aur (mie asa mi s-a spus) si eu asa m-am chinui sa-i schimb si asa de tare a durut-o, ca aproape mi-a parut rau ca i-am pus... dar a trecut. Deci, sa iei decizia pe care o vrei tu... oricum, nu cred ca in cercei consta frumusetea unei fetite

Floricica Nou Venita ralukamarian's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2009
    Postari in forum
    62
    mie parintii mei mi`au pus cerceii de cum am iesit din burtica:)) in spital...si banuiesc ca nu am avut absolut nimic!:))

Floricica Novice mirela_cirneci's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2009
    Postari in forum
    422
    Eu i-am pus fetitei mele cercei la 4 zile de la nastere.Nu am folosit cercei medicinali.Cred ca cu cat ii pui mai devreme cu atat e mai bine pt ea.

Floricica Nou Venita dulcicha_comm's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2009
    Postari in forum
    41
    si eu i=am pus fetitei mele direct in spital cercei,la 2 zile .si au fost de aur nu medicicnali.si uite ca nu a avtut nimik...cu cat mai repede,cu atat mai bine,sau cel putin asta e parearea mea.

Floricica Cu Vechime serena2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.470
    Eu le-am pus fetelor mele cercei medicinali de la 2 luni..celeilalte la 7 luni...nu exista nimc rau in a-i pune cercei...insa, atentie la vaccin...sa treaca 1 luna de la vaccin..sau 1 luna inainte de a-i face vaccin...numai bine!

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Eu i-am pus cercelusii la 3 luni jumate,la inceput cei medicinali si dupa 30 zile de aur.A uitat de durere imediat cum i-a facut gaurile asa ca sunt pentru punerea lor mai devreme cand uita repde si nu sufera asa de mult.

Floricica Nou Venita bizom oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    64
    Cred ca ai ales o varsta numai buna nici prea devreme nici prea tarziu.Pling putin si uita repede.Eu i-am facut gauri fetitei mele pe la 6 luni si totul a fost ok.

Floricica Cu Vechime dadiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    e i-am pus cercei in maternitate si direct din aur, n-a avut probleme. acum daca ar fi sa-i pun as face-o intr-un loc sigur, sa stiu ca nu ia vreo ceva de pe-acolo. mie mi-au pus cercei pe la 2 ani si imi amintesc foarte bine ca m-a durut. imi amintesc foarte multe lucruri din copilarie, deci nu mint. mie cerceii mi i-a pus o tanti acasa

Floricica Nou Venita karinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    6
    Eu i-am pus cerceii in maternitate. Stiam ca daca ajung cu ea acasa nu o sa ii pun in veci, de mila, pt ca pe mine m-a traumatizat evenimentul. Si cred ca am ales bine pt ca nu au fost probleme dupa, locul s-a vindecat f repede cu putin unguent cu canamicina si am scapat de o grija.

Floricica Nou Venita zapacita's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2008
    Postari in forum
    62
    si noi tot in maternitate i-am pus cercelusii de aur primiti de la nasha ei... avea doar 2 zile. cred ca cel mai bine e in maternitate, cat mai curand posibil, ca sa nu tina minte durerea, mai ales ca in spital se face intr-un mediu steril. mie mi-a pus mama cerceii tot in maternitate si am respectat traditia :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari