Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta miky26's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.02.2008
    Postari in forum
    736
    A venit vara si totodata vremea excursiilor si a vacantelor. Anul acesta va trebui sa plecam si cu cel mic, iar atunci cand ii vom face bagajul trebuie sa fim atente sa nu uitam nimic.

Floricica Debutanta miky26's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.02.2008
    Postari in forum
    736
    Noi vom pleca in iulie impreuna cu Alex la mare.Desi avem putina teama, speram sa fie bine.
    Pana acum am mai fost plecati cu el decat pentru vreo 3 zile, ori la munte ori la tara.
    Aveam grija sa-i pun in bagaj: patutul (avem unul care se pliaza foarte repede si ocupa putin spatiu), medicamente (pt. febra, tuse, burtica, dintisori, etc), pampersi, servetele, lotiune pt baita, cat mai multe hainute si groase si subtiri, laptele, fructe, ceai, cereale, castronele, biberoane, suzeta, ceva jucarii si cam atat.

Astept si alte sugestii ale mamicilor care au mai fost plecate cu bebei in vacante pentru mai mult timp.

Sa aveti o vara frumoasa.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    pai si noi plecam tot lamare
    nu o sa ne lipseasca FENISTIL GEl , lotiuni cu SPF peste 30, palarioare si sepcute, ceva sirop pt alergii ca nu stii peste ce dai acolo
    mancare speciala eu nu-i iau pt ca nu i-am dat niciodata cereale sau alte lucruri speciale pt bb , ele mananca cu noi impreuna

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    aveti insa grija si la apa de baut pt ca de mult eori stomacul nostru nu e obisnuit cu apa din alte parti asa ca e bine daca folositi apa plata.

Floricica Nou Venita michaela m's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    5
    Fac bagajul fetitei incepand cu liste. Nu uit nimic! Sunt foarte atenta cu ea, cu toate ca intotdeauna apare ceva nou. Dar oriunde m as duce se gaseste de cumparat. Plecam la mare. Sper sa nu avem probleme. Va doresc si voua vacanta frumoasa.

Floricica Nou Venita andreius2003's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.05.2008
    Postari in forum
    34
    Vai ce as vrea sa plec si eu.Dar imi imaginez o munca sisifica mai ales ca tati nu vrea sa plece cu noi isi imagineaza vacante singur cu prietenii lui si beri din belsug...si fara mutrele noatre.Am cateva planuri invitatii.Imi si imaginez cum car in Franta copil ,patut de copil, scutece de copil, haine mami si Rafael.Mai is si impedimentul bunici care se tem de mersul nostru in Franta in vacanta.
    http://copilul.ro/index.php?Intelepti_ca_serpii_si_blanzi_ca_porumebeii&s=47&id_poveste=569&a=8

Floricica Nou Venita ioana.dumi's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.05.2008
    Postari in forum
    132
    EU VOI PLECA IN SEPT IN ANGLIA,SI VOI PLECA CU MASINA.BEBELE MEU FACE 7 LUNI.CU MASINA VOM FACE 3-4 ZILE.MIE FOARTE FRICA CUM VA FI DRUMUL.NU PLEC CU AVIONUL PT CA MIE FRICA SI SOTUL MEU VINE CU MASINA ,DECI TOT CU MASINA TREBUIE SA PLECAM.IMI PUTETI DA NISTE SFATURI?ATI PLECAT VREODATA ASA DEPARTE CU BEBEI VOSTRI?

Floricica Nou Venita aliscami79's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.12.2008
    Postari in forum
    13
    Eu o sa pun in valijoara lui urmatoarele: protectia solara cea mai ridicata 50+, protectie pentru tantari, cat mai multe body-uri atat chimono cat si cu manecute scurte si lungi; pantalonasi scurti si lungi, 2, 3 camasute, palarioare sau baticase pentru soare, 2, 3 jucarii(dat fiind ca are 4 luni se joaca si cu pungi, ziare, tot ce fosneste), evident scutece, servetele umede, creme pentru iritatii, periuta de pieptanat, biberon *paharel cu lingurita, babetele, fiole cu apa distilata pentru curatirea nasucului, pudra si...cam atat.

Floricica Nou Venita spaniolflo's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.05.2009
    Postari in forum
    1
    noi plecam in iulie la munte:),cred ca medicamentele sunt importante,haine groase si subtiri ca nu se stie ce vreme va fii...cu mancarea e mai usor ca o alaptez...are doar 3 luni...

Floricica Veterana shtrengaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    11.364
    daca ma poate ajuta cineva cu o lista de medicamente care ar trebui pt fetita mea de un an,ar fi super:)!
    noi plecam in iulie in turcia la mare ...din pacate cu masina si asta e cel mai greu,dar trecem si peste asta:)
    o sa iau la mine hainute subtiri si slipul de baie:))))...mancare iau pt drum borcanase de la nesle sau hipp,apa plata,lapte ,cereale ...eu as lua si iaurt ,dar nu stiu daca rezista pe drum in lada frigorifica....incercam,ca oricum nu ar fi mare paguba:)...
    in rest,samponel,crema pt soare si crema de corp,prosoape (ca pt ea nu as folosi de la hotel),carucior,jucarii,colac,saltea de apa...
    cine mai stie ce mai trebuie sa adaug ?

Floricica Veterana shtrengaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    11.364
    aaa. uitam,iau si patutul care se pliaza si lenjerie

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari