Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anutzik's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.07.2012
    Postari in forum
    1

Stabilitate in picioare

as dori sa va intreb baietelul meu are aproape 6 luni si nu are stabilitate in picioruse este vreo problema?

iar eu nu mai am menstruatiue este vreo problema grava?

Floricica Nou Venita oana2424's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2012
    Postari in forum
    35
    ai vrea sa mearga deja? :)) ai rabdare nici al meu nu e prea mare are 7 luni sta in fund si daca il ridic de sub brat cu mainile da sa se sprijine pe varfuri...dar eu zic ca suficient pt moment nu e bine sa-l fortezi.

menstruatia mie mi-a revenit la 6 luni dar se poate si mai devreme sau mai tarziu.daca revine continua cu alaptatul (daca e cazul la tine) ca nu se schimba nimic.
    Modificata de oana2424; 29.07.2012 la 19:00:07.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    mami stabilitate poate avea de pe la 10luni cand incearca sa mearga.iar menstruatia nu e o problema,poate sa iti vina si dupa 1 an.

Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986
    al meu acum are aproape 11 luni si acum a capatat stabilitate este inca mic la 6 luni asteapta ai sa vezi ca pe fiecare luna va mai invata cate ceva si singurel va vrea sa se ridice in picioruse

mIE NICI ACUM NU MI-A REVENIT MENSTRUATIA DR MEA A SPUS CA NU ESTE O PROBLEMA ATAT CAT ALAPTEZI

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2011
    Postari in forum
    564
    Tu iti faci atatea griji pentru ca e primul copil probabil. fiecare se dezvolta in ritmul lui, nu conteaza cum sunt ceilalti, al tau e unic, poate nici la 8 luni sa nu stea nici macar in fund, nu e nici o problema si asta nu-i influenteaza in nici un fel viata de mai tarziu.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Menstruatia, odata ce ti-a revenit dupa nastere, inseamna ca ai reintrat in era femeilor fecunde, nu conteaza ca alaptezi sau ca luna asta vine, urmatoarele 2 nu mai vine.. Important e sa nu mai vina din motive independente de tine, daca intelegi ce vreau sa zic. Adica, odata ce ai realizat ca e menstruatie si nu lohii, trebuie sa realizezi si ca poti oricand sa fii fericita posesoare a lui BEBE 2.. Alaptatul nu te protejeaza 100%. Eu ma feresc ca de ... ca mi-e groaza sa ma gandesc ca as putea trece prin experienta cu KITZAILA 2!!! MIe mi-a intarziat doar o zi luna trecuta si deja intrasem in panica..

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    La 6 luni nu mersul trebuie sa il incurajezi, ci tararea, asa ca pune-l pe burtica pe jos (cu un cearsaf curat pe covor) si incurajeaza-l sa se tarasca, iar apoi sa mearga in 4 labe. Daca nu se taraste si nu merge in 4 labe nu isi dezvolta muschii necesari unui mers armonios, si nici anumite zone din creier necesare orientarii in spatiu. Mersul vine matural dupa aceea, si daca se taraste si merge in 4 labe, nu te ingrijora daca ii ia mai mult timp sa mearga in picioare.
    Mie ciclul mi-a venit la fix 40 de saptamani de la nastere, dar am alaptat.

Floricica Nou Venita Mincic's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    6
    Apropo de primii pasi, voi ati auzit de papuci ortopedici? Am inteles ca e foarte bine de dat inca de la primii pasi, pentru ca le sustine foarte bine glezna. Voi ce spuneti?
    Modificata de Mincic; 02.10.2012 la 15:39:01.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari