Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ancutza_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2009
    Postari in forum
    6
    buna mamicilor sunt noua pe aici si sunt foarte curioasa la ce varsta sa il punpe baietelul meu in rotobil in 18.01.2009 facem 6 luni.. multa sanatate la bebeii vostri

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Eu am pus-o pe pitica mea la 6 luni ca avea un dor de duca si la 9 luni nu mai vroia rotobilul....a facut primii pasi ajutata de noi, iar la 10 luni deja mergea (copacel, dar mergea).
    Noua ne-a folosit mult rotobilul, dar atentie mare cand renunti la el ca poate avea un mers tarait (a mea taraia un pic piciorul drept si am stat dupa ea sa nu mearga stramb).

Floricica Cu Vechime mamiti's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    9.455
    Poti sa pui copilu in premergator si daca nu se ridica singura in picioare???

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Si eu am pus-o de la 6 luni in rotobil cate 20 de minute pe zi la inceput .La folosit pana la 10 luni pt mine a fost foarte util.

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Nu stiu ce sa-ti spun, dar cred ca daca inca nu se ridica in picioare mai bine sa astepti.
    Eu am grabit lucrurile din mai multe motive, deja se ridica in picioare si cand obosea incepea sa mearga in patru labe.....problema e ca aveam caine mare in casa si oricat curatam tot mai ramanea par pe jos si ea baga manutele in gura, etc.
    In tarculet nu statea, urla de mi se rupea inima, asa ca am ales premergatorul.

Dar asa cum am mai spus atentie mare cand merge singura in picioare sa nu mearga stramb pt ca le ramane in obicei dat ca mai mult taraie picioarele cu premergatorul.

Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    9.455
    am o intrebare! daca o tin de manute face pasi sa o las chiar daca nu se ridica sau nu???/??

Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Aaaaaa deci daca o tii de maini face cativa pasi...atunci poti s-o pui in premergator

mischa2000
    Guest
    cel mai bine e atunci cand se ridica singur copilul in picioare ...
    si nu e bine sa va grabiti daca bebelusul e mai grasut ... kilogramele in plus ii solicita si mai mult coloana ...

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    parerea mea,mai bine fara...

Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    9.455
    Multumesc mischaela de raspuns!... azi sa ridicat si Szoniuta mea in picoare singurica!!!!!!!

Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    9.455
    Si eu sunt in mod normal inpotriva , pe fiul meu nu lam pus deloc,dar acum e mai greu ca nu pot sta numai cu ea ,am de facut multe si ea nu sta in patut!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari