Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 50
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    am deschis si eu topic in ideea ca o sa aflu si de la alte mamici (cu bb care de abia incep sa vorbeasca ,,sa se miste etc.), cat de repede progreseaza copilasii.O sa incep eu ,al meu bb de 6 luni si 2 sapt. a inceput sa stea in fundulet nesustinut ,,cam 2 ,3 min ,acum 2 zile a zis "ma"..si cam atat..deocamdata.

Floricica Senior elybacau's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    al meu la aproape 3 luni fara 4 zile tine o jucarie in mana..gangureste..sta in fundut sprijinit total si rade la fetele noastre..

alinush
    Guest
    Fain subiect, selena...ar trebui sa scriem cel putin o data pe saptamana, ce progrese a mai facut....Lea a zi o singura data "mami" la 6 luni jumate si zice mai rar "ta", in schimb ma striga "ai-na" sau "ina" cand e suparata. Nu stiu cum a descoperit ca numele meu e Alina, numai de la tata se putea.
    si mai scriu un progres mai recent, cam de la 6 luni fara cateva zile, adoarme singura seara:)

Floricica Senior irina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    4.494
    sa ma inscriu si eu la progrese. de vreo cateva zile se rastoarna de pe spate pe burta si tot asa cand in stanga , cand in dreapta ca daca nu sunt cu ochii pe el e jos de pe pat, cand il pun in patut masoara patul dintr-un capat in altul. mai nou ii place sa sara. il tin de manute si sare de parca ar avea arcuri in talpi si rade asa frumos.
    revenin peste cateva zile cu alte noutati, astept sa mearga in 4 labutze.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    noi radem de pe la 2 luni
    stim sa tragem de jucariile agatate
    ne uitam tar emult la tv si ne palce sa stam in picioare

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    Cosmin cam pe la 2 luni tinea bine capul,la 3 gangurea la 6 luni a stat in fundulet si zicea mereu mama si acum vrea direct in picioare dar inca merge tinut de maini.

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Foarte bun subiect, Oliver acum la 6 luni si 3 sapt se intoarce de pe burta pe spate si invers cam de 3 sapt, sta in fundulet neajutat de la 5 luni, se ridica de pe spate in fundulet ajutat, a spus da acum cateva zile , inca nu spune mama.

Floricica Debutanta adelline's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2007
    Postari in forum
    1.036
    Daria de la 6 luni sta in fundulet acum are 7 luni si aproape 3 saptamani. Ii place sa stea in picioruse langa pat sustinuta de noi. Zice ,,ma\", ,,ta\" , ,,pa\"nu ne-a dat inca dintisori. Ii place sa se uite la reclame. Ii plac fff mult melodiile:Angels cantata de Marandi si Crazy loop cantata de Dan Balan si face o galagie infernala cat timp se deruleaza clipurile apoi tace brusc ii plac snururile si etichetele de la jucarii de intoarce pe toate partile le trage le studieaza.Rade cand ii face sora ei ghidusii .Nu ii lpace la masa de pranz doar daca are mamaliguta ...altfel...
    daca o pun pe burtica sa mearga de buselea ,ea merge in spate niciodata in fata

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    Cosmin la 8 luni sta in picioruse sustinut, face pasi, tot sustinut, sta ff bine in fundulet , nesustinut, zice mama tata baba dada.....dar clar, nu mamama, ci mama.........

Floricica Avansata dana maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2008
    Postari in forum
    1.830
    Raul zice ma-ma de sute de ori pe zi si cand e fericit si cand e suparat,zice da foarte clar, bu-bu, sta in fundulet cateva minute, se rastoarna de pe burta pe spate.

Floricica Avansata alinutzab's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2007
    Postari in forum
    2.042
    edi adoarme singur de p la 3luni,doarme toata noaptea de la 5 luni jumate.acum la 6 luni: sta in fundulet cateva min,zice ´tata´ si ´da´ clar,se intoarce de pe spate pe burta si invers,sta in picioruse sustinut.

+ Raspunde
Pagina 1 din 50
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari