Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita monika0510's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2009
    Postari in forum
    57
    si terorista mea are deja 9 luni si inca nu are dintisori....

in schimb se mai trezeste si noaptea ca o sageata cate o durere, o ung cu dentinox, se calmeaza si : ori adoarme inapoi pana dimineata, ori repeta "aventura" :), asa.... ca sa ma necajeasca ;), ca in perioada de nou nascut, imi dormea noptile si vrea sa nu scap nici eu de "nopti nedormite" :)), ca alte mamici

Floricica Nou Venita esthera's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2010
    Postari in forum
    5
    Lui Denis a inceput sa ii curga gurita de la 3 luni, iar la 5 luni jumate i-au iesit 2 dintisori la interval de 3 zile.

Floricica Nou Venita adinico's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    204
    buna ziua . fetita mea are 3 luni si o sapt si rodea tot in calea ei , face balute si jos mi se pare 2 umflaturi cred ca ma astept pe la 4 luni la dintisori

copaitzul
    Guest
    Buna...fetitei mele i-au iesit dintisorii la 5 luni jumate,mi-aduc aminte ca atunci mi-a facut febra mare,si plangea....iar acum are aproape toti dintisorii....si are si maselute!
    Sanatate puiutzilor si mamelor...
    Modificata de copaitzul; 01.11.2010 la 14:14:56.

Floricica Nou Venita neagoe.dana's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2010
    Postari in forum
    21
    buna.
    eu am o nelamurire.fetita mea are doar 3 luni si jumatate si sta toata ziua cu manutele in gurita iar daca incerc sa-i tin o jucarie pt dentitie in gurita strange de ea cu toata puterea.parca de cateva zile nici nu mai mananca cum trebuie si este nervoasa.toata lumea imi spune ca e prea mica sa-i dea dintisori dar parca imi da toate semnalele.am citit de la alte mamici ca mai sunt si bebelusi carora le dau dintisorii mai devreme, sau ca incep simptomele de pe la 3 luni si poate aparea primul dintisor si la 5 luni sau mai tarziu.ar mai fi si alte semnale de care ar trebui sa-mi dau seama?

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    cel mai bine ar fi sa te duci la medicul de familie sa-i vada gingiile nu vreau sa te sperii dar poate are vreo ciupercuta in gurita eu am patit asta cu bebe dupa ce iam dat un siropel de raceala dar se rezolva cu un preparat de la farmacie:))
    Citat Postat de neagoe.dana Vezi mesajul
    buna.
    eu am o nelamurire.fetita mea are doar 3 luni si jumatate si sta toata ziua cu manutele in gurita iar daca incerc sa-i tin o jucarie pt dentitie in gurita strange de ea cu toata puterea.parca de cateva zile nici nu mai mananca cum trebuie si este nervoasa.toata lumea imi spune ca e prea mica sa-i dea dintisori dar parca imi da toate semnalele.am citit de la alte mamici ca mai sunt si bebelusi carora le dau dintisorii mai devreme, sau ca incep simptomele de pe la 3 luni si poate aparea primul dintisor si la 5 luni sau mai tarziu.ar mai fi si alte semnale de care ar trebui sa-mi dau seama?

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    La mine a dat semne cum spui si tu de pe la 4 luni si i-au iesit doar la 6 luni jumatate.
    La o prietena a dat semne tot cam asa si i-au iesit la 4 luni jumatate, deci difera de la copil la copil.
    Daca esti ingrijorata n-ar fi rau sa dai o fuga pana la medicul de familie.

Floricica Nou Venita neagoe.dana's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2010
    Postari in forum
    21
    am fost la medicul de familie chiar azi si m-am linistit.la gargaritza mea au inceput sa-i "coboare" dintisorii, si sus si jos.am cumparat gelul pt gingiutze si acum asteptam.multumim pentru sfat.

Floricica Nou Venita alina suticau's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75
    da asa este si bebe meu de la 4 luni da semne ca ar iesii dintucii dar uite facem 6 luni si acume mai rau ca pana acum nu dormim noaptea plengem si suntem asa agitatiiiii cred k imediat ii dau k asa saliveaza si sta cu mana in gurita pana o inroseste,il apuca niste crize de plansssssmsi in afara de asta are alb se vede sub gingiuta si sus si jos are deja forma la dintisori sper sa vina repede ca nu mai putem asa e si el si noi ffffobositi

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    noi la 4 luni aveam doi dinti ieisiti deodata,la 5 luni au iiesit alti doi,iar la 7 luni i-au iesit 4 deodata sus
    la opt luni aveam 8 dinti

leut
    Guest
    buna
    la noi primul dintzuc a aparut chiar la 4 luni si acum se vede si al doilea...cred ca in cateva zile erupe.
    ma bucur ca nu a avut febra, dureri, a papat ca de obicei si a fost vesel. doar degetele stau in gurita toata ziua si jucariile, hainutele, paturica...tot ce prinde

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari