Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Pai e musai sa se carieze?Folosesti o peritua de dinti pt bebei si un pic de pasta de dinti speciala pt ei care contine foarte putin fluor,poti sa perii de 2 ori pe zi .

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    sau daca nu, poti incerca cu un tifonel cu apa curata sa-i cureti dintisorii dupa fiecare masa.

Floricica Debutanta tomitza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    630
    buna,
    baietelului meu de 9 luni i-au iesit dintii de jos si la un interval de o luna jumatate i-au iesit incisivii centrali superiori si incisivii laterali.
    Problema ca isi scrasneste dintii mereu de cand i-au aparut dintii de sus , sta ce sta cu suzeta apoi o arunca si incepe sa-i scrasneasca.Oare nu ii afecteaza smaltul , acest obicei?
    Si inca o intrebare.Stomatologul mi-a recomandat ca dupa aparitia dentitiei de lapte complete sa ii fac o "sigilare " a dintilor pentru prevenirea cariilor. Stie cineva daca are efecte adverse aceasta sigilare?

Floricica Nou Venita alinacristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2007
    Postari in forum
    14
    Buna. Lui Vladut i-au iesit primii dintisori, cei de jos, la 4 luni jumate. Acum, la 10 luni, ne mandrim cu 7 dintisori mari si frumosi. In fiecare zi ii periem cu fff putina pasta de dinti pentru copii. Asteptam caninii care ne chinuie rau de tot de cateva luni.

Floricica Avansata monica82's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2009
    Postari in forum
    2.146
    buna
    fetita mea are 7luni jumate si abia acum i se zaresc doi dintisori in partea de jos..inca sunt in gingie,dar se vad clar...deja este nervoasa...imi este rau de ce urmeaza

Floricica Avansata monica82's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2009
    Postari in forum
    2.146
    tomitza cum adica o sigilare a dintilor?
    nu stiu ce inseamna asta...daca vrei sa explici

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    lui Yanis i-a aparut primul dintisor ( incisiv medial de jos ) la 5 luni si dupa o sapt al doilea. cei de sus la 8 luni tot la o sapt interval unul de altul, apoi lateralii de sus si unul din lateralii de jos acu vreo 5 sapt cred. perechea se lasa asteptata.in schimb e gingia rau umflata la maselute si vad ca-l deranjeaza destul de tare

Floricica Novice paula bogiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2008
    Postari in forum
    355
    Irina mea ...tot babutza,haha...nici un dinte inca.Mai asteptam.

Floricica Cu Vechime maghi02's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2008
    Postari in forum
    6.052
    nici noi nu avem dintisori.
    e toata ziua cu degetele in guritza dar nimic. mai asteptam.

Floricica Cu Vechime adinutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    5.320
    noi avem 8 luni jumate si deja teo are 2 dintisori jos si alexei abia i-a iesit unul...
    asta sa ne laudam si noi putin.
    magda nu te necaji ca are timp sa-i iasa dintisorii.

Floricica Debutanta livya's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    salut!avem 10 luni si o saptamina,si avem 2 dinti jos si acum ies 2 si sus,dar ne chinuie de numa,offffff,offfffffffff.,si nu prea avem pofta de mincare,nici nu putem dormi bine,in special noaptea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari