Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Interesant Prima aniversare la bebelusului

Prima aniversare la bebelusii este un eveniment foarte important in orice familie, pentru ca simbolizeaza si trecerea de la bebelus la copil mic .

Desi este un evenimen mare trebuie avut in vedere ca este vorba de un copil mic totusi si ca petrecerea ar trebui sa nu fie una de foarte mare amploare, foarte multa lume, agitatia il pot deruta pe bebelus si ii pot crea o stare de discomfort deci trebuie avute in vedere si aceste aspecte.

Petrecerea ar trebui sa se desfasoare intr-un loc familiar bebelusului iar invitatii sa fie familia si persoanele apropiate bebelusului pe care acesta sa le "cunoasca" si cu care sa se simta in siguranta.

La noi prima aniversare a lui Edi a fost sarbatorita in ziua de Craciun el fiind nascut pe 22 decembrie, am ales ca prima aniversare sa aiba loc in ziua de Craciun. Ca invitati am avut doar familia, si "petrecerea" a avut loc acasa ca sa nu ii perturbam programul. A facut nani la pranz ca deobicei timp in care noi am luat masa in familie si dupa ce s-a trezit a "primit" tortul, i-am cantat LA MULTI ANI si l-am luat la pupacit . A fost foarte incantat si linistit si chiar foarte curios la "luminita de pe tort"

12 decembrie24.jpg

Cum a fost pentru voi prima aniversare a bebelusului?

Floricica Nou Venita drutza1799's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2010
    Postari in forum
    291
    Noi am sarbatorit, la fel ca si voi, in familie si acasa prima aniversare a gargaritei mele.Doar ca la noi familia este mai numeroasa si am fost vreo 20 de persoane;i-am respectat programul si mesele, iar noi adultii ne-am bucurat pentru ea; la noi prima aniversare a coincis cu luarea turtei :) o sa revin cu poze cu tortul deosebit pe care l-am pregatit pentru gargarita mea :)

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    eu totdeauna am fost de parere ca trebuie sa-i serbezi ziua copilului atunci cand este nu mai devreme si nici mai tarziu. mi se pare aiurea sa-i cantam cu totii La Multi Ani, sa-l punem sa sufle in tort si cand este cu adev ziua lui sa trecem peste...

Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    prima petrecere a lui Yanis a fost cand a implinit 6 luni pt ca era si ziua lui de nume. am organizat-o acasa cu copilasi invitati ( vecinii, finicii si fratiorii lui bineinteles ) iar pustiu' a fost in culmea fericirii vazand atatia copii in jur.
    cand a implinit 1 anisor am inchiriat un spatiu de joaca si au fost vreo 20 de invitati copii plus mamicile. petrecerea a iesit super ! cu tort, artificii,sampanie, muzica, baloane plus animatori iar sarbatoritul in centrul atentiei bineinteles s-a bucurat maxim de tot ce i-au pregatit mami si tati

Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    [IMG][/IMG]

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Foarte frumos Fiorella. La noi ziua lui 22 decembrie pica in mijlocul saptamanii dar oricum am incercat sa facem sa fie o zi speciala (nu ca pricepea el mare lucru) si am ales sa il sarbatorim in ziua de Craciun ca sa o facem impreuna cu familia. Eu tot pe 22 decembrie sunt nascuta si la fel, an de an ziua mea era sarbatorita de Craciun dar si in ziua cu pricina mama avea grija sa imi faca macar o mica surpiza

Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    mamaaaaaa amandoi pe 22 dec?? super !! cred ca cel mai frumos cadou din viata ta, defpat nu cred, sunt sigura !!

Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    cat despre a pica in mijlocul sapt stiu ca e aiurea. si mie mi-a fost dificil pt ca daca am tinut sa-i fac petrecerea de fiecare data ( si la 1 an si la 2 si dde Sf Andrei de 2 ori ) strict de ziua lui, mamicile au ajuns mai greu la party cu copiii, eventual au trimis bunica la inaintare sa-i aduca

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de larisa2000 Vezi mesajul
    mamaaaaaa amandoi pe 22 dec?? super !! cred ca cel mai frumos cadou din viata ta, defpat nu cred, sunt sigura !!
    Daaa chiar a fost un cadou frumos. Acum cand ma uit la ticker-ul lui Edi vad in fiecare zi cum mai imbatranesc cu o zi

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Si noi am sarbatorit in familie, cu ambele perechi de bunici. Silviu s+a bucurat tare, a gustat putin si din tort (prima lui incercare reusita de a duce lingurita la gura de mai multe ori), a capatat nu numai cadouri, ci si experiente noi (s'a fript la lumanare, si de atunci stie ca focul frige si trebuie sa se fereasca), si noi am fost super multumiti de mica petrecere. Si la noi zilele sunt apropiate, el e pe 19 si eu pe 21 febr, asa ca am sarbatorit amandoi pe 20. Si eu il consider pe Silviu cel mai frumos cadou de ziua mea...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari