Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta lery's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153

Perioada de sugar (0-12 luni)

Dragi mamici sunt mamica a doua oara si parca uitasem aceasta perioada,haideti sa povestim experientele noastre cu cei mici de cand am venit cu ei din maternitate

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    noi am iesit din maternitate dupa 7 zile,acasa au fost probleme cu acomodarea,iar acum la 2 saptamani de viata suntem agitati ca nu putem scoate aerul dupa ce papam,plangem la baitza ma chinui sa stau cu el sa scoata aerul mai nimik nu fac in casa iar cu baita incerc sa fiu rapida sa nu planga mult.

Floricica Nou Venita dia16paula's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2009
    Postari in forum
    163
    buna lery....sunt mamica pt prima oara...de cand am venit cu alex din maternitate....adica de 1 luna si 1 sapt nu mai dorm

Membru inregistrat la
    24.10.2009
    Postari in forum
    163
    la prima baita a urlat de sa-si dea sufletul....si la adoua un pic....dar la a treia si acum plange cand il scot afara....parca ii broscuta...cu datu aerului afara am avut aceeasi problema pana am descoperit ca daca il tin cu sppatele la mine si un pic de burtica ragaie singur

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    buna!i-mi pare rau sa aud asta si eu am problema cu dormitul dar cand am ocazia dorm macar jumate de ora

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    am incercat si eu toate pozitiile dar scoate o parte din aer apoi ba sughita ba se strange ca mai are,am incarcat ceaiul babycalm care ajuta la scosul aerului dar nu-l bea doar titi papa

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    cu Rares nu am avut probleme la baie cum l-am pus in vanuta parca era de acolo

Membru inregistrat la
    24.10.2009
    Postari in forum
    163
    ai doi baietei superbi....si esti si tinerica....felicitari si sa-ti traiasca

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    multumesc la fel

ego
    ego este offline.
    Floricica Nou Venita ego's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2009
    Postari in forum
    28
    buna
    referitor la scos aerul si eu am avut aceeasi problema si cand reuseam hop si varsa
    acum il pun pe burtica cateva minute si gata s-a rezolvat
    sau cand era mic ii intindeam pe mana si il masam pe spate si fundulet
    sa fie sanatosi bebici

Membru inregistrat la
    24.10.2009
    Postari in forum
    163
    buna....sau si asa....ideea e sa se apese un pib burticuta....multumim la fel

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari