Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2008
    Postari in forum
    10
    Eu am incercat sa-i pun o pernuta micuta pt ca ragaie cam greu uneori chiar daca are 10 luni aproape si am gasit-o tipand cu gura in jos pt ca s-a rasturnat.nu-i voi mai pune pernuta , nu cred ca are nevoie , nici eu nu dorm cu perna, numai tati.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    si noi la fel

Floricica Nou Venita rodica32's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    22
    fetizta mea a dormit cu pernuzta de la nastere, eu am vazut ca la spital cand o aduceau in camera in leagan, avea si pernutza, asa ca eu acasa i-am lasat pernutza de la leagan, si mai apoi in patuzt, mai ales ca sunt speciale pentru prevenirea sufocarii la bebelusi.cred ca depinde cum se obisnuieste copilul, a mea daca adoarme pe pat fara pernutza nu face diferenzta, mai nou daca o are langa ea o foloseste ca pe o jucarie oarecare

rodica & alessandra 5 luni si 13 zile

Floricica Nou Venita danielamomilcan's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    5
    Buna!
    Baietelul meu are aproape 10 luni si nu l-am pus niciodata pe perna. Cred ca daca i-as pune si-ar pune-o cu siguranta pe fata la cat se foieste in patut.

Floricica Novice lorykyka's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.03.2009
    Postari in forum
    515
    si feita mea doarme pe burtik.are 10 luni si nu iam pus perna.am citit ca doar cand e racit tre sa aiba capul mai sus.a vazut o tanti ca fetita doarme fara perna si mia zis ca de ce doarme fara perna ca i sta sangele in cap,auzi si sai fie moale la cap.

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Noi nu i-am dat perna niciodata :) Doarme foarte bine asa :) Bunica a mai incercat sa ii mai puna cate o pernuta, dar nu am lasat-o...

Floricica Debutanta livya's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    740
    buna,nici noi nu dormim cu pernita,pe burta dormim mai tot timpul,si in toate pozitiile posibile.

Floricica Novice paula bogiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2008
    Postari in forum
    355
    de la 4 luni doarme pe pernuta in timpul zilei e si pe post de jucarie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari