Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta anca07's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    nu am folosit perinuta ca nu face bine nici la coloana dar nuci eu nu dorm bine cu perina asa ca om vedea mai incolo

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    niki nu prea doarme pe pernuta,are momente cand vrea sa adoarma ,dar apoi nu mai sta cu capusorul pe ea,pt ca se misca in somn ft mult.

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Noi avem un puisor mic cu care se joaca pana adoarme,sau isi pune pisicuta de plus pe perinuta ai mica l-e ia pe amandoua in brate si asa doarme.Daca ia o sa vrea sa doarma pe perinuta o sa isi puna cap cand mai creste

Floricica Cu Vechime Lavinia_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    eu stiu ca nu tre sa pui perna la bebe pana la 2 ani (sa nu se sufoce) .. si plus de asta ei nu au nevoie de perna ... poate cand o cere el perna poate atunci ...

Floricica Avansata ghergulescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2009
    Postari in forum
    1.986
    normal ar trebui sa nu doarma cu pernuta.de ce:pt k stand cu caputul si cu spatele pe perna în timpul nopti transpira si risca sa raceasca foarte des.pup

Floricica Nou Venita anamariaguta's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.12.2007
    Postari in forum
    1
    Fetita mea are 1 an si 7 luni si doarme fara perna. Nici eu nu folosesc perna, pentru ca ma doare coloana dimineata daca o folosesc

Floricica Avansata clarisa2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2008
    Postari in forum
    1.419
    clarisa mea nu cunoaste inca termenul de perinuta....atata timp cat nu stie cu este cu sau fara ea cred ca nici nu are nevoie!in schimb eu dorm pe un munte de perini....sotul imi zice ca mai am un pic si dorm in fund!

Floricica Nou Venita alinacristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2007
    Postari in forum
    14
    Buna. Baietelul meu are 10 luni si doarme numai pe burtica, deci exclus perinita. Doar cand este racit si are nasucul infundat incerc sa il culc pe o parte si pe o perina mare, ca sa fie usor inclinat, dar in scurt timp el se foieste pana se da de pe perina si tot pe burta ajunge.

Floricica Nou Venita madalina26's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2008
    Postari in forum
    3
    eu sunt o mamica mai tanara si am o minunatie de baietel david-andrei de 5 lunisi cred ca ii voi pune perna pe la un an si ceva

Floricica Nou Venita silviulena's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    12
    Robert al meu are 1 an si 10 luni si i-am pus pernita dupa ce a implinit un anisor,doarme bine cu ea si chear o cauta noaptea e din fulgi de silicon si nu e inalta,stiu ca nu e prea bine cu pernite la copii dar i-am dato cand era un pic racit si asa nu i se mai infunda nasucul si de atunci tot cu ea...

Floricica Avansata clarisa2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2008
    Postari in forum
    1.419
    buna fetelor....clarisa mea doarme fara perinuta...si cred ca nici nu-i voi pune daca ea vad ca doarme bine asa in patutul ei si nu simte nevoia....
    silviulena asa i-am pus si eu odata pernita clarisei cand avea nasucul infundat...dar s-a foit pana i-am luato...incerca sa se ridice de pe ea in fundulet cu toate ca era foarte plata!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari