Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior mykyduta's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.132
    Buna mamici.
    Am deschis acest subiect pentru ca ma tot intreb, daca este gresit sa ne dezbracam in fata copilului mic.
    Daria mea are 1 an si de foarte multe ori eu ma schimb cu ea de fata. Uneori ma analizeaza cu atentie.
    In schimb sotul meu se fereste intotdeauna sa se dezbrace cu copilul de fata.
    Uneori se schimba intr-un loc si are nevoie de haine din alt loc, dar de fiecare data m-i le cere mie sau isi pune ceva pe el,ca nu vrea sa il vada Daria dezbracat.

Voi cum procedati?
    E bine sau nu sa ne vada copii nostri dezbracati?

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    sicer si eu ma dezbrac de fata cu Alexandra si tati se fereste ,dar cred ca l-a ma-i vazut si dezbracat in 6 ani de zile era inposibil.Norocul meu a fost ca Ale e un copil matur si niciodata nu mi-a pus intrebari ea oricum le stie pe toate.ACUM cu Efe nu stiu cum voi proceda fiind baietel ma voi ferii eu si tatii are unda verde.... cred

Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.132
    Multumesc RALUCA.
    Probabil ca tot de aceea ma dezbrac si eu cu usurinta in fata Dariei si sotul meu nu.
    Poate ca daca ar fi baiat, s-ar inversa rolurile.

Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.132
    Mai asteptam si alte opinii.

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Da, interesant subiect. Si mie mi s-a intamplat sa ma schimb de fata cu Vladutz, dar m-am imbracat repede si chiar daca el nu se uita sau nu stia despre ce e vorba totusi m-am intors cu spatele, ma feresc, poate inconstient... chiar daca copilul nu stie acum, este micut, totusi imi este jena. Sotul nici atat, oricum sta mai putin cu el... se schimba cu el de fata, dar nu se dezbraca de tot.
    Am auzit anumite mame sau tati care fac baie cu copilasii. Eu una nu am facut si nu o sa fac, nu mi se pare corect, nu stiu de ce... Poate cand sunt micuti, sa zicem pana intr-un anisor, da, putem face baie cu ei, dar am auzit mamici care fac baie cu copilasii pana la varste destul de mari. Cred ca totusi fiecare are nevoie de intimitate si copilul nu cred ca trebuie sa ne vada dezbracati.
    Nu vreau sa jignesc sau sa atac pe nimeni, dar mie una nu mi se pare un lucru firesc, nu?

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Si eu cred ca nu e bine sa te dezbraci de tot in fata copilului, cand e micut pana intr-un an mai merge, dar apoi e jenant...Parerea mea.Plus ca incepe sa intrebe, sa compare...
    Iar imbaiatul impreuna cu copilul mi se pare o mare greseala, deoarece adultii au anumite bacterii care pot face mult rau copiilor, ei au imunitatea mai scazuta si ar trebui protejati.

Floricica Avansata ramona07's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2007
    Postari in forum
    1.803
    noi, deocamdata,ne dezbracam in fata lor,...eu chiar nu am de ales...cand sant singura si sant la dus,ii aduc cu caruciorul pana langa baie,ca sa ii vad ce fac...
    iar legat de baia copilasiilor,..nici eu nu sant deacord sa facem baie impreuna cu ei...chiar si vana o dezinfectez in fiecare seara,inainte de baita.

alinush
    Guest
    Buna mamici. Pana la un an sunt de acord sa ne schimbam in fata copiilor, dar cat putem sa ne ferim si mai ales tați de fete si memele de baieti.
    Eu am facut baita cu Lea, dar inainte de asta am facut eu dus si apoi mi+am luat costumul de baie. Asa ne-am balacit (doar de 2 ori). In rest asa cum ati spus si voi, copilul are nevoie de intimitate chiar daca e mic.

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    eu m-am dezbraca pina la jumatete in fata baitului cel mare pina cind acesta avea 4 ani,intr-a zi taicasu mi_a spus daca nu mie rusine sa imi arat sinii la copil iar acesta i-a raspuns,,ce tati doar din titucile lui mami am supt eu lapte,,
    in fata lui Mario ma dezbrac de tot pt este mai mic si inca nu stie,dar cind o sa fie mai maricel,pina la jumatate o sa ma dezbrac si in fata lui

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    eu baie am facut cu amandoua
    acum fac ele impreuna baie
    fiindca am fete eu nu am probleme cu dezbracatul
    tati in schimb nu se discuta se fereste de ele
    s-a ferit de la inceput de cand erau mici

Floricica Nou Venita bebeinka's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    145
    Eu ma dezbrac de fata cu Nick al meu, si chiar il iau cu mine cand fac dus. Eu il voi invata sa nu se jeneze sa stea dezbracat.
    In schimb sotul meu e mai pudic,nu se dezbraca de fata cu el. Ma rog, fiecare are dreptate.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari