Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime adinutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    5.320

Metode de dezvat pentru rosul unghiilor de la manute

Buna ziua dragele mele.
    Sunt disperata de acest prost "obicei" caci asta cred ca e la fetele mele,cand n-au ce face,una doua baga degetele in gura si constat dupa fiecare baita ca n-am ce sa le tai,caci ele isi rod unghiile din carne

Spuneti-mi v-ati confruntat cu aceasta problema?Daca ,da cum ati procedat sau cum procedati?

Floricica Cu Vechime adinutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    5.320
    oare numai eu ma confrunt cu asta???

Floricica Nou Venita miha_ela85's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2010
    Postari in forum
    67
    Am citit in cartea dr. Spock ca la fetite se recomanda pictarea unghiilor cu oja. Poate gasesti un produs organic ca sa nu le dauneze. Dr. zicea sa le spunem ca au crescut mari, sunt domnisoare si sa le incurajezi fiecare mic progres sau incercare. Succes!

Membru inregistrat la
    06.09.2010
    Postari in forum
    67
    in niciun caz sa nu folosesti: OF, iar le-ai ros! (fata de ele), ci mai degraba: BRAVO, le-ai ros mai putin astazi, maine vei reusi sa te abtii si mai mult! UIte ce unghii frumoase au fetele mele! Sa le faci sa fie mandre de ele si de unghiile lor. Poti chiar sa faceti o sedinta de manichiura de 2 ori/saptamana pt a le pili, taia. Invata-le si ai rabdare, o sa vezi ca o sa mearga!

Membru inregistrat la
    06.09.2010
    Postari in forum
    67
    Mai zicea dr. ca varianta cu pusul a tot felul de condimente pe maini, va accentua dorinta lor de a roade unghiile/suge degetele.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Copiii mei rod unghiile!Datul cu oja n-a mers la noi.Ba chiar ii face placere sa curete cu dintii oja de pe unghii.Chiar nu stiu ce sa fac.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari