Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior irina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    4.494

Jocul la bebelusi

mamici care aveti bebei intre 6-12 luni, cum va jucati cu ei? ce jocuri jucati impreuna?

Eu cu Alex ne jucam la patut, eu pun mana din afara si el din interiot ma urmareste cu manuta, sau mai nou ne jucam cu intrerupatorul de la lumina, e fascinat.

Astept idei de la voi ca sa pun si eu in practica.

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    noi ne jucam cu minge: stam amna2 pe jos , eu ii dau mingea lui si el o da cu manuta inapoi.ii plac tare mult, rade cand vede cum se invarte mingea. i-am luat un care are inauntru niste bilute care fac zgomot cand se misca mingea.

si ne mai jucam cu paturica cucu-bau.

Floricica Nou Venita nicolaev cornelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    3
    da si eu cu al meu alex ma joc...azi are 8 luni si joaca noastra e tot mai variata cu mingea dar inca o lovim cu mana in cada cu multa spuma si jucarii plutitoare cu adevarat interesant , cu baloane , de ascunsul prin casa...el vine cu rotobilul si eu ma ascund si din cand in cand ma las vazuta ,aparitia mea e insotita de un ropod de rasete si chiuieli , din parte lui, de avionul ,...adica libera imaginatie...........

Floricica Nou Venita nicolaev cornelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    3
    salut noi santem alex si cornelia din 7oct 2007 si si noi ne laudam cu 6 dinti , 2 jos si 4 sus(cei de sus au iesit cate 2 deodata)putina febra si nervozitate dar trecatoare...acum satem multumiti de ei si cautam sa muscam cam tot inclusiv pe mama...sa ne mai scriem...cu bine!

Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    noi am inceput sa mergem deabuselea si atunci cand are kef si o ia din loc ii spun ca-l prind si el moare de ras sau cantam diferite cantece si batem din palme iar el nu mai poate(o poni,poni.etc)

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    mai nou lui dragos ii plac firele. nu are voie la ele dar i-am dat un incarcator sa se joace cu el si e asa de vesel si fericit, il invarte toata ziua si-l duce toata casa. ii mai plac foarte mult foile, cartile, revistele, sa le rupa bineinteles si sa le guste. de jucarii nu e prea atras, daca s-ar putea cu ce e prin bucatarie, linguri , castroane, capace, sticle , pungi.

Floricica Nou Venita yoanici's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.07.2008
    Postari in forum
    62
    irina il faci bucatar?noi ne jucam cu tot ce apucam .dar in special cu o mini pianina.iar de ras rade foarte tare cand intind rufele si le scutur ,rade de ii dau si lacramioarele,si ii mai place cartile cu multe poze,de fapt i-am luat una cu alba ca zapada si a mancato pe la toate colturile.

mother
    Guest
    cand povestiti cum rad bebeii parca imi vine si mie sa rad... imi si inchipui..asta cu rufele a fost cea mai tare...

bb meu se joaca singurel deocamdata... da el din maiini si din picioare si rade cand are el chef.. ii place sa vorbesti cu el...ii mai plimb cateva jucarele prin fatza..se uita la ele dar nu vrea sa le apuce...e foarte atent la muzica foarte ritmata...

Floricica Debutanta anca07's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    noi ne jucam cu cucu bau punem mina la ochi si ii place dar mai mult ii place din minute sa dea cu bravo ii place mult muzica si sare in sus de bucurie

Floricica Nou Venita manuka's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2008
    Postari in forum
    7
    Noi avem 7 luni si deja de 2 luni ne place pianul(lovit cu manutze neindemanatice)...batzaim picioarele in chip de dans:)
    Mai avem un scaunel de la FicherPrice care are pe o laterala 3 dispozitive care scot sunete sau melodii. F indragit!!
    Eu am gasit pe net o "carte" cu activitatile-jocurile pe care trebuie sa le faci in fiecare saptamana pana la un an. Cine o vrea, sa-mi scrie. F utila, noi o aplicam.
    Acum facem turn din cuburi de burete si-l darmam, rostogolim mingea prin casa, si facem teatru de papusi (pe diferite voci si cu diferite tonalitati), strambaturi in oglinda, cantam si batem din palme (f distractiv!:)

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    buna am dori si noi carticica daca se poate adresa mea de mail e drenataadriana@yahoo.com.am un baietel de 8 luni si 1 sapt. multumesc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari