Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Inotul la bebelusi

In general bebelusii pot merge la inot incepand cu vrsta de 3 luni, dupa ce au primit acordul medicului pediatru pentru aceasta activitate.

Sedintele de inot ale bebelusilor nu trebuie sa dureze mai mult de 30 de minute si timpul pe care bebelusul il petrece in apa trebuie sa fie marit treptat.

Voi ati dus bebelusii la inot?

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    da, anul asta prin aprilie deci la aproape 2 ani . super ! i-a placut la nebunie

Floricica Cu Vechime kamyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    9.867
    Si eu am dus-o la inot pe la 3 luni...aici trebuie sa aiba copilul 6 kg...am mers timp de 6 sapt,o data pe sapt cate o ora...i-a placut foarte mult.

Floricica Nou Venita evaerika's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2010
    Postari in forum
    91
    salut!si noi tot de la 3 luni mergem e SUPER a si crescut frumos ii intrece pe copii de varsta ei.le recomand cu caldura la toate mamicile care au posibilitatea sa il duca sa o faca.............
    dar.............la noi e rece deja si acum vreo 2 sapt.nu a stat sa o usuc cu feonul la par si mi-a racit.asta e.nu stiu cand o fi zapada mare ce o sa facem............ne descurcam noi.
    pupici.

Floricica Senior ruxxa's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    buna
    m-ar interesa dc sunteti din Bucuresti unde este un centru de inot pt. copii asa mici ? sau unde ii duceti pe ai vostrii ?

mersi anticipat

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    ruxxa eu l-am dus la hotelul Rin, a fost varianta optima pt mine, si cel mai aproape de casa si cel mai ieftin, ca fara suparare, dar baby spa-ul de la mihai bravu ( care imi era aprox la fel de aproape ) avea preturi duble. si cand dai ori 20 euro 40 pe sedinta parca simti diferenta. din plin !

Sabina_Sabi
    Guest
    Noi de mici am fost la cursuri de inot. De la 4 luni am mers si am facut cursuri, in bazine speciale. Si inca mai mergem la inot, iar fetei mele ii place.
    Mi se pare un sport destul de frumos, si ajutator.

Floricica Nou Venita bebeinka's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    145
    eu o duc la inot din septembrie. Avea 10 luni cand a inceput. O data pe saptamana, 40 de minute.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari