Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita roxy89's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2009
    Postari in forum
    4

Infasatul corect la baietei

Nu stiu daca mi-am exprimat destul de bine ideea. Sunt fericita mamica a unui baietel de un an si 2 luni. Nici pana in ziua de azi nu stiu exact daca atunci cand il schimb si ii pun scutecelul trebuie sa ii pun puta in sus sau in jos. Am auzit tot felul de variante. Va rog sa ma sfatuiti. Nu vreau sa gresesc si sa aiba de suferit mai tarziu. Si inca ceva. De cand a fost micut a avut putulica putin rasucita. Medicul spune ca nu are nimic, dar eu tot imi fac probleme.

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    pai din cate stiu eu..recomandarea este in sus. sotul meu mereu ma atentiona cand imbracam baiatul. insa...acum gabriel nu suporta sub nici o forma in "sus"..mereu o aranjeaza "in jos".
    asa ca in plus fata de recomandare..mai conteaza si cum e comod pentu copil

Floricica Nou Venita roxy89's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2009
    Postari in forum
    4
    Multumesc pt raspuns Roxy. Eram nedumerita pt ca doar soacra mea mi-a spus sa fac asta. Dar de faptul ca putulica e putin rasucita ce parere ai? Sa aiba dreptate medicul oare? Totusi ma tem ca poate nu se indreapta asa din senin. Si nu cred ca unui adolescent sau unui barbat adult i-ar placea sa o aiba asa... rasucita. La urma urmei e mandria lor :D

Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    nu stiu cum "rasucita":) dar daca medical nu e nici o problema...va ramane o problema oarecum estetica..sa zic asa. da poate tocmai asta va fi o "mandrie":))) nu se stie niciodata

Floricica Cu Vechime dragalasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    eu, pe Andrei, l-am infasat cu cucul in jos
    momentan nu am avut probleme

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    hai mai fetelor, asta cu " in sus sau in jos" nu e zisa de medic, e zisa de guira lumii ca vezi-doamne o sa-i atarne ! prostii ! cat casa de mari

Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    nici eu n-am invatat in facultate despre asa ceva, nici prin spitalele de copii cand am fost n-am vazut sa se tina cont de asa ceva si nici pediatra lui yanis n-a pomenit nimic. doar asistenta lu' nepota'miu care oricum se crede cat vreo 3 dr la un loc !

Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    Citat Postat de larisa2000 Vezi mesajul
    hai mai fetelor, asta cu " in sus sau in jos" nu e zisa de medic, e zisa de guira lumii ca vezi-doamne o sa-i atarne ! prostii ! cat casa de mari
    larisa..am lesinat de ras. adica daca i-o pun in sus nu o sa mai atarne conform babelor? o sa sfideze gravitatia nu?:)))))))))))

Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    ...cam asa ceva ! te pui tu cu gravitatia...

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Ce-mi vine sa rad...ii atarna...pai doar nu i-o sta sculata tot timpul!Lui Rares i-am lasat-o intotdeauna in jos, niciodata nu i-am ridicat-o.Si n-are nimic....Ba e chiar simpatic cum ii atarna p`acolo.

Floricica Avansata the_pretty_nurse's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2008
    Postari in forum
    1.432
    nici eu n-am invatat in facultate despre asa ceva, nici prin spitalele de copii cand am fost n-am vazut sa se tina cont de asa ceva si nici pediatra lui yanis n-a pomenit nimic. doar asistenta lu' nepota'miu care oricum se crede cat vreo 3 dr la un loc !
    ....nici eu n-am invatat despre aceste "pozitii"...nu exista o regula...eu una nici nu ma uit cand il schimb pe Alex,ca-i sta in sus sau in jos:))...si oricum prin miscare si vorba voastra prin "puterea gravitatiei"...tot in jos se aranjeaza Organul:)...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari