Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mirelapopescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2009
    Postari in forum
    1
    de copilulu meu ce spuneti?are 2 luni si 2 saptamani ,l-am nascut cu 3.300kg iar acum cantareste 7.300kg? papa numai san.

Floricica Nou Venita florentina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    41
    Buna,a luat foarte bine in greutate pentru ca eu l-am nascut cu 3700g si acum la 3 luni are 5500g si 63 cm,ce parere ai despre evaluarea lui,pt ca voi stati foarte f bine la kg,dar cati cm are? pupicii/

icc
    icc este offline.
    Floricica Nou Venita icc's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2009
    Postari in forum
    15
    Eu am nascut-o cu 3250g si acum la 5 luni are 8 kg. Medicul pediatru spune ca a luat prea mult si a facut o scheme de diversificare prin care reduce din start 2 mese de lapte. Ne-a recomandat si gimnastica. Credeti ca are o greutate prea mare pt varsta ei?

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2009
    Postari in forum
    239
    Eu cred ca medicul tau e incompetent!!!
    Siner. Eu l-as fi schimbat imediat, daca mi-ar fi pus bebelusul la dieta si gimnastica pentru slabit.
    Sper ca nu mai esti la acel medic. Atat sper!
    Al meu s-a nascut cu 4,6 kg. Avea peste 8 kg la 5 luni, lua cate 1 - 1,2 kg pe luna. De la 8 luni nu a mai luat decat 300 gr pe luna, ca sa vezi cat de natural isi regleaza organismul singuri! Acum are 1o luni si 13,5 kg si 85 cm. Este foarte inalt si are oase mari. Ce faceam daca il puneam la regim? Ma trezeam ca nu mai lua in greutate deloc...
    Schimba-l pe incompetent!

Floricica Nou Venita anastasia80's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2009
    Postari in forum
    13
    A mea fetita s-a nascut cu 3.500 si 52 cm. La 3 luni avea 5.500 si 61 de cm. Urmeaza acum la 4 luni cand mergem la vaccin sa o cantaresc.Sper sa-mi fi luat si mie in greutate, ca nu prea a papat acum cu caldurile astea.Am uitat sa va spun ca papa numai formula, praf.Ce ziceti, a luat bine?

icc
    icc este offline.
    Membru inregistrat la
    22.07.2009
    Postari in forum
    15
    Buna fetelor, am si eu nevoie de ajutor. Fetita mea Geo are 5 luni jumatate si de p-e la 5 luni ma sperie rau de tot. Nu stiu daca e vreo probleme sau se joaca dar din cand in cand isi opreste cateva secunde respiratia si pe urma sa expire si sa dea din manute si din picioruse si chiar sa scoata niste tipete sau sa rada. Am fost la medic si nu are nimic pe la inimioara sau plamani. Nu se invineteste la fata, nu isi pierde cunstinta ca si cand ar avea probleme de respiratie. Si nu stiu ce sa fac.A-ti avut o astfel de problema?

icc
    icc este offline.
    Membru inregistrat la
    22.07.2009
    Postari in forum
    15
    Asa se intampla si cand o stergem pe fata cu servetele umede sau ii suflem pe fata. Multumesc mult

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari