Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta anca07's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    sunt si eu curioasa cind au iesit primi dintisori la bebei vostri ca noi inca nu avem nimic la 8 luni.Este adevarat eu asa am auzit ca cu cit ii ies mai tirziu dintisori nu se strica? voi ce spuneti

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    noua la 6 luni,adica la niki.
    acum sa vedem la cristi,cand...deja il papa gingia si e ft agitat...

Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    ci la gina la fel dar tot astept sa iasa sper ca nu mai dureaza mult

Floricica Novice adinutzas's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.06.2008
    Postari in forum
    370
    Fetitei mele cele mari i-a iesit primul dintisor la 11 luni, iar papusa mea cea mica inca e confrunta cu aceasta problema.Primii doi de jos i-au iesit la 9 luni si jumatate si acum sunt pe cale sa iasa 4 dintisori de sus, odata. Acum are 10 luni si jumatate. Oricum cei 4 au debutat cu mare chin si a facut febra 40 grade.M-am speriat ingrozitor, ardea toata. Nu i-am dat decat nurofen si supozitoare la indicatia dr. Ma gandesc cu groaza cum vor debuta maselutele. Da, asa am auzit si eu de la dr. ca e mai bine ca dintisorii sa-i iasa mai tarziu, dar cunosc bebei care au dinti de la 4 luni.Numai bine la bebici.

Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    a mea inca nu a facut deloc febra si nici diaree de aia ma-m si mirat dar uneori o doare si o maninca asa de tare ca nici ea nu suporta.Nepoata mea are dinti de jos de la 4 luni si pe urma ia iesit toti deodata nici nu vreau sa ma gindesc cum va fi cind ii es maselele

Floricica Nou Venita isa1980ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2008
    Postari in forum
    3
    si la a mea au iesit la cu 10 zile inainte sa faca 11 luni, dar deja are acum 13 luni si nu are decat 2 dintisori, pe cei de jos.

Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    dureaza cam mult pina le ies dintisori mas bucura mult so vad cu dintisori arata ca o babuta

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Dragele mele,

In cadrul topicului Bebelusi - Santatate, exista subiectul Cand apar dintii lui bebe? asa ca am sa va rog mult sa continuati discutiile acolo.
    Acest subiect va fi inchis.
    Multumesc,

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari