Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andreea2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    3
    avem o fetita de 5luni,care nu a avut probleme de sanatate;insa de la 4,5luni nu mai poate ganguri.scoate cand si cand cateva sunete.medicii spun ca e sanatoasa si sa nu ne facem griji.dar credeti-ne ca suntem f speriati.nustim care ar putea fi cauza:vaccinul de la 4luni ,caldura diversificarea alimentatiei?

Floricica Cu Vechime lulus's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2008
    Postari in forum
    7.116
    Si baietelul meu a trecut printr-o faza asemanatoare.
    La aproape 4 luni ,a racit,pana atunci gangurea de rasuna casa.. racise fratiorul lui mai mare si i-a dat si lui..si a foost o sapt bolnavior ,ragusit ..si dupa asta nu mai gangurea la fel ca inainte...dar pe parcurs si-a revenit..
    Acum are 7 luni si zice mammmm cand e suparat,tata zice mai des..si multe alte sunete..guh,ghih..baa,pa-pa..
    Eu zic ca au si ei perioade..si isi va reveni si bebelusul tau..multa sanatate.pupici

Floricica Veterana shtrengaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    11.364
    am avut acceasi problema in urma cu cateva luni...si a durat cam o luna de eram disperata...si cand nici nu ma asteptam a inceput iar sa turuie:))...stai linistita ca o sa-si revin...acum asculta si baga la cap tot ce aude:)) si apoi o sa vezi ca isi va reveni!

Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    Si Vlad tot pe la 4luni si-a schimbat stilul de comunicare ...ca as zic asa...inainte gangurea mult mai mult, de la 4 luni s-a schimbat insa. nu imi fac probleme, e un copil vioi si stiu ca e sanatos, fiecare are propriul ritm.

Floricica Novice paula bogiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2008
    Postari in forum
    355
    si irina, are 4 luni si vad ca de vreo doua sapt doar scoate cate un strigat de bucurie cand ne jucam ,ingana cu vuuu,vuuu cantecelele pe care i le cant,sau rade dar nu mai vrea sa gongane nimic altceva.sigur, e o faza trecatoare.glas are,deci....astept sa-i revina pofta de comunicare.

Floricica Avansata claudia_tanta's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    1.838
    andreea nu ai de ce sa-ti faci probleme,pt ca fiecare copil are ritmul lui si diferite etape in dezvoltare
    la fel am patit si noi avea o perioada cand gangurea toata ziua si apoi o perioada cand ....nimic,apoi atrecut la urlete si spre surpriza mea de vreo saptamana nu ii mai tace gura.....imita tot papa mama nana dada aiaiaia diiiidiii .......si alte feluri de sunete
    asa ca ...rabdare

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    La fel am patit si eu cu Iulia.De la 2 luni au inceput gangurelile, strigatele si chiotele iar in jur de 4 luni s-au oprit.....descoperise ridicatul in funduletz!Era asa de incantata incat numai asta vroia sa faca toata ziulica.Dupa vreo luna s-a plictisit si de ridicat si a inceput din nou sa vorbeasca pe limba ei si acum chiar ca ai vrea cateodata sa o opresti:))

Floricica Nou Venita rodica32's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    22
    citind mesajele scrise recunosc comportamentul fetitei mele...pana la 4 luni gangurea toata ziua, mai ales dimineata la trezire avea program de 1 ora ca nu se mai oprea...dupa aceea a fost liniste o perioada ca si eu incepusem sa imi fac griji, dar acum la aproape 6 luni si-a revenit complet, cateodata o apuca pe strada ca rade si vorbeste singura de se uita toata lumea la ea...concluzie? rabdare, e o faza trecatoare, cum ai vazut se intampla la majoritatea bebelusilor

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari