Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891

Cuburile de constructie

Sunt tot felul de cuburi:de lemn, de plastic,mici ,mari,colorate.

Le folositi pt cei mici?Eu le folosesc si pe cele de lemn cu litere pe ele si pe cele de plastic de imbinare...fetele se joaca cu ele si le place ce pot face.Tia e incatntata ca isi poate face tren...

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Cuburile de constructie - un subiect foarte interesant Ce parere aveti despre acestea in viata copilului?

Puteti discuta fara probleme aici despre acest subiect. Multumesc.

Floricica Senior bebelush's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2008
    Postari in forum
    2.601
    jocurile (cuburile) lego si puzzle mi se par foarte educative. Sunt pe categorii de varsta, stimuleaza imaginatia, indemanarea copilului...si rabdarea.
    Noi inca suntem micute, dar sunt f.hotarata ca pe la 1 an si jumatate sa-i cumpar lego. Am vazut lego incepand cu varsta de 2 ani.

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Da ..si noua ne plac mult cuburile...prima data cand i-am luat un joc cu cuburi din lemn (avea 1 an si jumatate) arunca cu ele prin toata casa. Peste vreo 2 luni, am rams surprinsi: baiatul nostru a inceput sa construiasca..facea turnulete din cuburi puse unul peste altul pana se darama. Dupa aceea, jocul s-a mai diversificat. I-am luat si un lego cu piese mari adecvat varstei lui si se joaca si cu acesta cu mare placere....doar ca are prea putine piese si se supara ca se termina prea repede.Si asta e sigur, jocul cu cuburile le dezvolta foarte mult imaginatia si indemanarea.

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    fetelor,la un an sunt bune aceste cuburi?,as vrea si eu sa cumpar,dar nu prea se mai joaca cu jucariile lui,nu mai sta locului,ii place sa se catare acum!

new sunshine
    Guest
    Violeta ,o sa trebuiasca sa il inveti tu sa se joace cu cuburile..sa staia colo cu el si l ainceput tu construiesti si el darama....si cand isi formeaza el ceva deprinderi os a vrea sa faca el singur cate ceva...poti sa i le si insiri de-a lungul pe covor si iei unul din sir...sunt multe variante..trebuie sa ai imaginatie si el te va imita pe tine dupa un timp

new sunshine
    Guest
    cuburi de lemn cu litere cifre si imagini

Si lego mare si mic care sunt pt copii de un an(alea mari,cele mici le-am primit fara eticheta)

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Ms Adela ca ai pus poze,sunt super,o sa merg si eu sa.i cumpar azi!!!Pupici la fete si la mami lor!

new sunshine
    Guest
    Cu placere violeta si distractie placuta la cumparaturi si apoi la joaca cu cuburile!!

new sunshine
    Guest
    Vio uite mai poti lua si din acestea(noi le-am primit deci nu stiu de unde poti cumpara )si sunt si sub forma de pahare...astea sigur le gasesti oriunde....imi plac ale noastre pt ca pe fiecare este ceva cu care bebe s epaote juca...(un fel de labirint cu bile-zornaie,oglinda,cercul acela cu gauri pt telefos,claxon

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Vio, poti sa-i cumperi si cuburi si lego cu piese mari. Eu in Romania am primit un lego si Ioanei ii placea foarte mult sa construiasca sau sa darame ce construiam eu. Aici i-am cumparat cuburi dintr-un material moale (are 100 de bucati), nu din lemn si ii place mult si asta. Pune piesele una peste alta cu foarte multa grija, chiar m-am mirat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari